Twee Maja Möbel fabrieken dicht

Dinsdag 08 augustus 2023

Het gaat niet goed met Maja Möbelwerk, de dochteronderneming van de Vivonio Furniture Group. Eind dit jaar sluiten de Beierse fabriek in Kasendorf en in Wittichenau en de logistieke locatie in Bad Berneck.
Twee Maja Möbel fabrieken dicht

Maja Möbelwerk in Wittichenau is een van de grootste meubelfabrikanten in Saksen. In januari moesten al 198 banen geschrapt worden en ging de productiecapaciteit omlaag. Dit werd volgens het bedrijf veroorzaakt door een daling van het aantal orders. De productie stopt eind dit jaar helemaal omdat een langdurige grote klant onverwacht de samenwerking met de fabriek beëindigt. ‘Deze beslissing van de klant was nooit te voorzien’, schrijft het bedrijf. 450 Medewerkers worden door de sluiting getroffen.

 

Al 30 jaar produceert Maja Möbelwerke exclusief voor de Zweedse meubelgroep Ikea. Volgens het bedrijf is het ordervolume onlangs teruggebracht van zes miljoen tot momenteel 1,5 miljoen meubels voor zelfmontage, voornamelijk ladekasten en planken. Een kernassortiment van Maja zal in de toekomst op andere locaties van de Vivonio Group worden geproduceerd.

 

De productie van Maja-meubelen op de locatie Kasendorf wordt eind oktober beëindigd. Het fabrieksterrein en het bijbehorende onroerend goed zullen worden verkocht aan een naburig bedrijf. Dit heeft gevolgen voor ongeveer 200 werknemers die jaarlijks ongeveer 280.000 meubels produceerden voor de sectoren Living, Office en Media.



Links

www.maja-moebel.de
www.vivonio.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, wonen, project, kantoor, meubel, meubels, meubilair, kast, kasten, verlies, sluiting, #sluiting ,#vivonio, #majamoebel

Gerelateerd nieuws
Robbie Williams ontwerpt stoel
De wereld kent Robbie Williams als zanger, maar nu verrast hij met een opvallend debuut in de designwereld. In samenwerking met Moooi ontwierp hij de Introvert Chair – een royale loungefauteuil.
lees verder
 
Wim Looijschelder overleden
lees verder
Woonbeurs naar 2026
Na het verdwijnen van de VT Wonen & Design beurs zou de afgelopen week een nieuwe beurs Woondesignhub gehouden zijn. Maar deze kwam te vroeg.
lees verder
Sterk jaar Sostrene Grene
De Deense winkelketen Søstrene Grene boekte een recordomzet en blijft doorgaan met het openen van nieuwe winkels in Europa.
lees verder
 
Inschrijving Designplus Award
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden