Twee Maja Möbel fabrieken dicht

Dinsdag 08 augustus 2023

Het gaat niet goed met Maja Möbelwerk, de dochteronderneming van de Vivonio Furniture Group. Eind dit jaar sluiten de Beierse fabriek in Kasendorf en in Wittichenau en de logistieke locatie in Bad Berneck.
Twee Maja Möbel fabrieken dicht

Maja Möbelwerk in Wittichenau is een van de grootste meubelfabrikanten in Saksen. In januari moesten al 198 banen geschrapt worden en ging de productiecapaciteit omlaag. Dit werd volgens het bedrijf veroorzaakt door een daling van het aantal orders. De productie stopt eind dit jaar helemaal omdat een langdurige grote klant onverwacht de samenwerking met de fabriek beëindigt. ‘Deze beslissing van de klant was nooit te voorzien’, schrijft het bedrijf. 450 Medewerkers worden door de sluiting getroffen.

 

Al 30 jaar produceert Maja Möbelwerke exclusief voor de Zweedse meubelgroep Ikea. Volgens het bedrijf is het ordervolume onlangs teruggebracht van zes miljoen tot momenteel 1,5 miljoen meubels voor zelfmontage, voornamelijk ladekasten en planken. Een kernassortiment van Maja zal in de toekomst op andere locaties van de Vivonio Group worden geproduceerd.

 

De productie van Maja-meubelen op de locatie Kasendorf wordt eind oktober beëindigd. Het fabrieksterrein en het bijbehorende onroerend goed zullen worden verkocht aan een naburig bedrijf. Dit heeft gevolgen voor ongeveer 200 werknemers die jaarlijks ongeveer 280.000 meubels produceerden voor de sectoren Living, Office en Media.



Links

www.maja-moebel.de
www.vivonio.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, wonen, project, kantoor, meubel, meubels, meubilair, kast, kasten, verlies, sluiting, #sluiting ,#vivonio, #majamoebel

Gerelateerd nieuws
 
Incoda: innovatie en vakmanschap
lees verder
Groei discounters
Ondanks meer koopkracht blijft de Nederlandse consument op de kleintjes letten, waarbij lage-prijs aanbieders marktaandeel winnen, zowel in food als in non-food. Zo blijkt uit een analyse van ING research.
lees verder
Verkoop Belgische winkels Leenbakker
Woonwarenhuis Leenbakker (Home Fashion Group) leidt verlies in België en zet nu alle winkels te koop.
lees verder
Brinker organiseert Trendevent
Zes interieurmerken slaan dit najaar de handen ineen met Together On Trend in Bemmel. Het gezamenlijke event moet retailers en interieurprofessionals in oktober een compact en inspirerend overzicht geven van actuele collecties, trends en combinaties.
lees verder
Vertrek Desmet bij Unilin
Unilin bevestigt het nieuws dat Ruben Desmet, general manager laminate flooring, vertrekt bij het bedrijf.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden