Toch dreigende sluiting Hülsta

Zaterdag 27 april 2024

Er lijkt geen toekomst te zijn voor Hülsta. Ook een reorganisatie was niet voldoende: MWS Works Westfalen GmbH – voorheen Hülsta Werke GmbH – heeft het faillissement aangevraagd bij de rechtbank van Münster.
Toch dreigende sluiting Hülsta

Al in 2022 ontstonden problemen bij dHülsta Group. De groep heeft bijna 50 bedrijven, waarvan in eerste instantie Hülstawerke Hüls GmbH & Co. KG en Dihug GmbH failliet dreigden te gaan. In augustus 2023 bleek er echter met herstructurering zicht op een goede afloop. En in oktober 2023 berichtten we dat dit gelukt was een een er hiermee een oplossing was gevonden.

 

Nu is echter opnieuw faillissement aangevraagd door: MWS Westfalen Werke NDS GmbH & Co. KG en partner MWS Werke Westfalen GmbH. ‘Door aanzienlijke omzetdalingen en externe factoren kan het bedrijf niet langer economisch rendabel zijn’, schrijft het bedrijf.

 

Het bedrijf uit Stadtlohn noemt als externe factor de moeilijke marktsituatie. De Duitse meubelindustrie maakt moeilijke tijden door. Als gevolg van de terughoudendheid van consumenten om te kopen daalde de omzet vorig jaar met 4,3%. Op het gebied van woon-, eet- en slaapkamermeubilair daalde de omzet zelfs met ruim 12%.

 

De directie heeft het personeel geïnformeerd over de faillissementsaanvraag en werkt nu samen met de voorlopige curator Christoph Morgen. Het lijkt erop dat de productie per 1 juni stopt, een grote klap voor de ongeveer 280 werknemers.



Links

www.huelsta.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, wonen, project, kantoor, meubel, slaap, slaapkamer, bed, ledikant, meubels, meubilair, kast, kasten, inloopkast, kledingkast, failliet, faillissement, bankroet, overname, curator, faling, boeken neerleggen, insolventie, doorstart, #failliet, #hulsta, #huelsta

Gerelateerd nieuws
Kave Home stores
Interieurspecialist Eijerkamp heeft vestigingen in Zutphen en Veenendaal, en opent hier de eerste stores in Nederland van het Spaanse merk Kave Home.
lees verder
 
Te weinig aandacht voor retail
lees verder
Extra aandeelhouder Tica
Rogier Uivel treedt toe als nieuwe medeaandeelhouder van Tica, naast Martijn Cliteur en Robert Segers, die dat sinds 2009 zijn.
lees verder
Andreas Ohr leidt Dauphin
Dauphin Office Interiors heeft Andreas Ohr (37) benoemd tot algemeen directeur. Sinds begin september is Ohr verantwoordelijkheid over Human Resources en IT, naast de portefeuilles die hij al sinds oktober 2024 beheert als chief commercial officer.
lees verder
Woonindustrie: ontzorgt en breidt uit
Tijdens de Najaarsvakdagen sprak Interieurjournaal met Jeroen van der Borg, operationeel directeur van De Woonindustrie. Volgens hem is het succes van het beurscentrum te danken aan meer dan alleen het verhuren van meters.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden