Swiss Sense blijft groeien

Zaterdag 29 november 2025

Swiss Sense breidt de komende maanden het winkelnetwerk in België, Nederland en Duitsland verder uit. Twee voormalige Leen Bakker-vestigingen worden door de beddenketen overgenomen.
Swiss Sense blijft groeien

Eerder deze week werd bekend dat Swiss Sense meerdere Belgische winkels van Leen Bakker overneemt: de vestigingen in Tielt-Winge en Mechelen. De winkels openen respectievelijk in december en januari. Daarmee krijgt een deel van de eerder aangekondigde Leen Bakker-sluitingen een nieuwe bestemming. Zoals Interieurjournaal eerder meldde, zette Leen Bakker (onderdeel van Home Fashion Group (HFG)) afgelopen zomer 44 Belgische winkels te koop, waarvan uiteindelijk slechts circa vijftien zijn overgenomen.


Via Retailtrends meldt het bedrijf dat deze uitbreiding in België breder is dan deze twee locaties alleen. Recent opende een nieuwe winkel in Lommel en in december volgt nog een vestiging in Wevelgem/Kortrijk. Daarnaast wordt de winkel in Brugge verplaatst en worden de vestigingen in Hasselt en Olen vergroot.
Ook groei in Nederland en Duitsland. Naast België breidt Swiss Sense ook in Nederland het netwerk verder uit. In december en januari openen nieuwe winkels in Maastricht (in het voormalige pand van Carpetright), Assen en Emmen. Eind januari verhuist de vestiging in Den Bosch naar een andere locatie.

 

In Duitsland ligt de focus op verhuizing en verdere expansie. In maart staat de verhuizing van de winkel in Münster gepland. Daarnaast wordt actief gezocht naar nieuwe locaties, onder meer in Noordrijn-Westfalen. Begin deze maand werd al een nieuwe vestiging in Keulen geopend (foto LinkedIn).

De uitbreidingsplannen sluiten aan op de herfinanciering die Swiss Sense eerder dit jaar afrondde. Toen haalde de keten via een financieringsarrangement met ING, Rabobank en Nielen Schuman ruim € 100 miljoen op. Dit kapitaal is bedoeld om de operationele activiteiten te versterken en internationale groei te versnellen, onder meer op het gebied van innovatie, digitalisering en verdere expansie in Europa.



Links

www.swisssense.nl
www.leenbakker.nl
www.leenbakker.be

Tags

nieuws, interieur, herfinanciering, keten, groei, online, winkels, slaapspecialist, ervaring, ambacht, bedden, productie, overname, potentieel, retailgigant, businessmodel, toekomst, aandeelhouders, familiebedrijf, beleving, advies, klanten, locaties, klantebeleving, regio, nederland, belgie, duitsland, oostenrijk, denemarken, #swisssense,

Gerelateerd nieuws
 
Lichter leven met kleur jaar 2027
lees verder
 
Geslaagd debuut Trendz/Showup
lees verder
Inflatie augustus 2026 gelijk
De inflatie in Nederland stijgt naar 3,3% in augustus, en is daarmee dus is iets gestegen dan het niveau in de maand ervoor.
lees verder
 
Heimtextil ziet huis als rustpunt
lees verder
Nieuw perspectief op de Ambiente
Ambiente 2027 scherpt focus op interieur en contractmarkt met veel activiteiten op de beursvloer.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden