Subsidie voor betere doorstroom leerlingen

Dinsdag 02 december 2025

HMC en AVN ontvangen VABOK-subsidie voor sterkere aansluiting tussen onderwijs en arbeidsmarkt . Deze samenwerking heeft als doel om doorstroom binnen de beroepsonderwijskolom te versterken en uitval te verminderen.
Subsidie voor betere doorstroom leerlingen

Het Hout- en Meubileringscollege (HMC) en Ambachtelijk Vakmanschap Nederland (AVN) hebben recentelijk een belangrijke VABOK-subsidie (Versterking Aansluiting Beroepsonderwijskolom) toegekend gekregen. Deze financiële ondersteuning vormt een cruciale investering om de aansluiting binnen de beroepsonderwijskolom verder te versterken: van het voortgezet onderwijs naar het middelbaar beroepsonderwijs, en van het mbo naar het hoger beroepsonderwijs.

 

Het project richt zich specifiek op het verbeteren van de overstap tussen onderwijsniveaus in sectoren waar een tekort aan vakmensen is. Een soepele overgang tussen de niveaus is van wezenlijk belang, aangezien dit de kans op uitval verkleint, de studiekeuzeprocessen versterkt en de kansen van studenten op de arbeidsmarkt aanzienlijk vergroot.

 

De beroepsonderwijskolom speelt een onmisbare rol in het opleiden van vakmensen voor de toekomst. Door deze samenwerking tussen vo, mbo, hbo en het werkveld kunnen onderwijsroutes beter op elkaar afgestemd worden, waardoor opleidingen effectiever aansluiten op de praktijk. Binnen het VABOK-project zullen HMC, AVN en de betrokken scholen zich de komende periode focussen op drie kerngebieden: het zorgen voor betere begeleiding bij de overstap tussen onderwijsniveaus, het versterken van de aansluiting tussen onderwijs en arbeidsmarkt, en het realiseren van doorlopende leerlijnen. Het uiteindelijke doel van deze inspanningen is het bevorderen van meer bewuste studiekeuzes, het minimaliseren van uitval en het opleveren van meer gekwalificeerde vakmensen voor de sector.

 

De toegekende subsidie maakt het mogelijk om de komende periode gezamenlijk te investeren in een duurzame samenwerking tussen onderwijs en praktijk. Een projectcoördinator en een onderwijskundige zullen het gehele traject begeleiden om een gedegen uitvoering te waarborgen.

 

De inhoudelijke uitwerking van het project zal starten in 2026, waarna op een later moment meer gedetailleerde informatie volgt. Met deze toekenning benadrukt het ministerie het belang van een sterke beroepskolom. Door te investeren in samenwerking en doorlopende leerroutes wordt het vakonderwijs zowel toekomstbestendig als aantrekkelijk voor nieuwe generaties studenten.



Links

www.hmcollege.nl
www.ambachtelijkvakmanschapnederland.nl

Tags

nieuws, interieur, doorstroom, voortgezetonderwijs, beroepsonderwijs, hogeronderwijs, subsidie, studiekeuze, uitval, kwalificeren, vakmensen, uitvoering, projectleiding, ministerie, toekennen, investering, leerroute, vakonderwijs, toekomstbestendig, #hmcollege, #hmc, #avn, #ambachtelijkvakmanschapnederland, #vabok

Gerelateerd nieuws
Negatiever economisch beeld
Het Economisch beeld in Nederland is iets negatiever in maart, vooral door grotere negativiteit bij de Nederlandse consument.
lees verder
Kave Home opent in Gent
Kave Home heeft zijn eerste eigen winkel in België geopend, in het hart van Gent en breidt daarmee het landennetwerk uit.
lees verder
Fonq failliet verklaard
De rechtbank in Utrecht heeft op vrijdag 27 maart 2026 het faillissement uitgesproken over Fonq Groep en Fonq.nl Daarmee komt een einde aan de zelfstandige voortzetting van het online woonplatform, na een korte periode van surseance van betaling.
lees verder
 
Oproep tot snelle maatregelen
lees verder
Jonge ontwerpers op Masterly
Het Hout- en Meubileringscollege (HMC) presenteert ook dit jaar weer het werk van een aantal jonge ontwerpers op Masterly in Milaan tijdens de Milaan Design Week.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden