Staking bij Forbo voorbij

Maandag 17 april 2023

De staking bij vloerenproducent Forbo is voorbij. Na zes weken actievoeren hebben werknemers ingestemd met een hoger loonbod.
Staking bij Forbo voorbij

Na zes weken actievoeren hebben de bonden en de directie hierover vrijdagnacht een principe-akkoord bereikt. De stakers hebben daar met grote meerderheid ja tegen gezegd. Er is een cao voor een jaar gesloten, waarin per 1 januari (dus met terugwerkende kracht) een loonsverhoging van 9% is afgesproken en per 1 mei een eenmalige uitkering van € 1.000 euro bruto.

 

Minstens zo belangrijk is dat de Forbo-directie het personeel een verlaging van de werkdruk en het aanpakken van achterstallig onderhoud in de fabriek heeft beloofd. Verder gaan de reiskosten naar € 0,21 per kilometer en het minimumloon naar € 14 per uur.

 

De linoleum- en marmoleumfabriek in Assendelft draaide de afgelopen tijd op halve kracht. De werknemers van Forbo Novilon in Coevorden hebben enige weken geleden al een nieuwe CAO afgesloten, na een (kortere) staking.



Links

www.forbo.nl
www.fnv.nl
www.cnv.nl

Tags

nieuws, interieur, vloeren, linoleum, pvcvloeren, elastisch, productie, logistiek, staken, cao, arbeidsvoorwaarden, assendelft, flooring, vakbonden, directie, werkdruk, onderhoud, #forbo, #forboflooring, #marmoleum, #novilon, #cnv, #fnv

Gerelateerd nieuws
Heropening winkel Groningen
De winkel van woonwinkel Goossens in Groningen is onlangs feestelijk heropend: inspiratie, advies en blije klanten.
lees verder
Jubileum Alexandrium
Woonmall Alexandrium viert 30-jarig jubileum tijdens Oktober Woonmaand met diverse activiteiten voor bezoekers en acties.
lees verder
Verlichting als architectonisch element
[Sponsored artikel] - Een goed doordacht interieur valt of staat met de juiste verlichting. Voorheen lag de focus vooral op een opvallende hanglamp boven de eettafel of een statige vloerlamp in de zithoek, nu benaderen ontwerpers licht steeds vaker als integraal onderdeel van de architectuur.
lees verder
Trend Space ontwikkelt zich verder
Patricia Urquiola bouwt verder aan Trend Space voor Heimtextil 2027, begin januari in Frankfurt.
lees verder
Veel nieuws Coretec
Coretec kon op heel wat belangstelling rekenen met de presentatie van talrijke nieuwigheden tijdens het vakevent Incoda in Gorinchem.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden