Serieuze problemen bij Made

Maandag 26 september 2022

De Financial Times meldt dat Made.com in de financiële problemen zit. Vorig jaar leed het interieurplatform £ 31,4 miljoen verlies en er is geen verbetering in zicht.
Serieuze problemen bij Made

In combinatie met de slechte economische omstandigheden in het VK zou Made.com open staan voor verkoop en 35% van het personeel willen ontslaan. De afgelopen weken verslechterde de handel waardoor de wankele positie van Made.com nog verder verminderde. Daarom heeft de Raad van Bestuur geconcludeerd dat stevig ingrijpen noodzakelijk is.

 

Bij een eerdere reorganisatie in de herfst van 2020 stapte de Benelux-directeur Damien Poelhekke al op. Dit jaar nam Made al verschillende stappen om haar kostenbasis en cashflow te beheren. Minder voorraad houden, het verminderen van kapitaaluitgaven, het implementeren van een aanwervingsstop, het schrappen van merkmarketingactiviteiten en het leggen van de basis voor het openen van Europese sourcing en een nieuw marktmodel zonder voorraad. Dit bleek echter niet genoeg.

 

Binnen de komende twee weken worden daarom extra kostenbesparingen doorgevoerd, waaronder een ‘strategische personeelsbeoordeling’. Volgens de Financial Times zou Made.com daarom nu 35% van het personeelsbestand willen schrappen (zo schreef executive officer Nicola Thompson in een brief). Dit betreft ongeveer 200 mensen. Daarnaast overweegt Made.com schuldfinanciering, het aannemen van een zakenpartner of een volledige verkoop of fusie.

 

P.S. 26-10-2022: Gesprekken over overname zijn mislukt.



Links

www.made.com

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, interieur, inrichting, meubel, fauteuil, lamp, verlichting, licht, hanglamp, kast, boekenkast, bank, zitmeubel, online, woonbranche, e-commerce, woonwinkel, interieurwinkel, e-business, Ecommerce, internet, shop, webshop, omzet, verkoop, ontslag, fusie, overname, reorganisatie, #madecom

Gerelateerd nieuws
Sterke registratie Texprocess
De beurs Texprocess 2026 heeft nu al sterke registratiecijfers. Op de beurs presenteert de sector zich op belangrijke toekomstige thema's.
lees verder
Showup najaar 2025 trends
Over enkele weken vindt de najaarseditie van Showup plaats, ditmaal in de Sugarfactory in Halfweg. De beurs brengt weer een breed palet aan gevestigde merken, nieuwe labels, ontwerpers en agenten samen. Bezoekers doen daarnaast kennis op over de nieuwste kleuren- en materialentrends.
lees verder
 
Vertrek Niek Rongen
lees verder
Groter aandeel Belysse bij Ide
Via een transparantieverklaring maakt Belysse bekend dat Joris Ide een belang van meer dan 5% in het bedrijf heeft opgebouwd.
lees verder
Bescheiden groei bouw
Na een krimpjaar in 2024 ziet ABN AMRO bescheiden groei in de bouw de komende jaren. De sector groeit met name dankzij de woningbouw, terwijl er allerlei knelpunten zijn die de uitvoering van projecten afremmen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden