Retail omzet stijgt, interieur daalt

Dinsdag 04 december 2018

De Nederlandse detailhandel heeft in het derde kwartaal 3% meer omzet geboekt dan in hetzelfde kwartaal in 2017. Opvallend is de eerste omzetdaling van de interieurbranche in vier jaar tijd.
Retail omzet stijgt, interieur daalt
Retail omzet stijgt, interieur daalt

Supermarkten behaalden met 4,7% een recordgroei, voedingsspeciaalzaken daalden daarentegen met 1%, waardoor food-totaal op een plus van 4% kwam.

Non-food kwam totaal op +0,9, waarbij kleding (+1%), doe-het-zelfzaken (+1,2%) en drogisterijen (+2,5%) positief scoorden. De overige non-food kreeg klappen: speelgoed (-14,1%!), schoenen en lederwaren (-3,6%), elektronica en witgoed (-1,6%).
Na louter omzetstijgingen vanaf het derde kwartaal van 2014 is de omzet van interieurwinkels (meubelen en woninginrichting) in het derde kwartaal van 2018 voor het eerst gedaald, met 0,9%. De omzetdaling ging gepaard met een daling van de verkopen met 3,1%.

Het vertrouwen van de ondernemers in de detailhandel is begin vierde kwartaal van dit jaar verder hersteld van de dip in het tweede kwartaal. Het vertrouwen daalde toen van het hoge niveau van het eerste kwartaal van 14,8 naar 2,4. Het herstel in het derde kwartaal (8,6) heeft zich begin vierde kwartaal voortgezet (12,6).

Via pure webshops werd in het derde kwartaal 10,5% meer verkocht dan een jaar eerder. Dit is wel de laagste groei sinds het vierde kwartaal van 2014.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Bureaustoel verhuist naar woonkamer
[Sponsored artikel] - Thuiswerken is gebleven, maar in veel woningen voelt de werkplek nog steeds als een noodoplossing. Vooral de bureaustoel valt uit de toon. Toch verschuift er iets: ook ontwerpers en fabrikanten zien de werkstoel steeds vaker als onderdeel van het interieur.
lees verder
Badkamerinspiratie 2027 op woonbeurzen
[Sponsored artikel] - Wil je als interieurprofessional op de hoogte blijven van nieuwe materialen, producten en interieurtrends? Ook in 2027 zijn er verschillende woon- en bouwbeurzen, in zowel Nederland als België.
lees verder
Succesvolle editie Incoda
Incoda 2026 is een groot succes met 5.500 interieurprofessionals en een compleet vernieuwde uitstraling, die goede reacties kreeg.
lees verder
Meer aandacht jonge ontwerpers
Heimtextil breidt New Talent Area uit met ruim dertig jonge ontwerpers op de speciale presentatieruimte die hiervoor ontwikkeld is.
lees verder
 
Tuinstoel schendt modelrecht
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden