Retail juli plus 3,4 procent

Woensdag 01 september 2021

De Nederlandse detailhandel heeft in juli 3,4 procent meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 2,8% hoger.
Retail juli plus 3,4 procent
Retail juli plus 3,4 procent

De omzet van de non-foodsector groeide met 3,3%, food daalde 1,2%. Ten opzichte van juli 2019 lag de omzet van non-foodwinkels in juli 2021 bijna 13% hoger. In juli 2021 hebben de kledingwinkels (+6,7%) en de winkels in schoenen en lederwaren (+7,4%) het voor de vijfde maand op rij prima gedaan, opnieuw ook hoger dan juli 2019, dus voor corona.

Winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (+2%), meubels en woninginrichting (+0,5%) en drogisterijen(+2,7%) hadden tevens een positieve groei, terwijl winkels in recreatieartikelen (-0,1%) en opnieuw consumentenelektronica en witgoed (-2,2%) een daling lieten zien.

De groei van de online omzet: via pure webshops werd in juli 12,6% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 9,0%, totaal kwam uit op 11,1%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Turri presenteert Belt
lees verder
Groei aanbod op Techtextil
Meer dan 1.500 exposanten hebben zich inmiddels aangemeld: de beurs Techtextil 2026 groeit in belangrijke toekomstige sectoren.
lees verder
Omzet NL-retail Q4 2025 +3,5%
In het vierde kwartaal van 2025 groeit de Nederlandse detailhandel 3,5% ten opzichte van hetzelfde kwartaal het jaar ervoor en voor het eerst sinds tijden is het ondernemersvertrouwen weer positief.
lees verder
 
Lichtwoche Sauerland start bijna
lees verder
Kleur rode draad in interieurontwerp
Kleur is een van de meest bepalende elementen in een interieur. Het kan zorgen voor rust en samenhang, maar ook voor spanning en contrast. In het nieuwe boek All you need is colour at home staat kleur centraal als middel om een woning karakter en persoonlijkheid te geven.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden