Retail juli plus 3,4 procent

Woensdag 01 september 2021

De Nederlandse detailhandel heeft in juli 3,4 procent meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 2,8% hoger.
Retail juli plus 3,4 procent
Retail juli plus 3,4 procent

De omzet van de non-foodsector groeide met 3,3%, food daalde 1,2%. Ten opzichte van juli 2019 lag de omzet van non-foodwinkels in juli 2021 bijna 13% hoger. In juli 2021 hebben de kledingwinkels (+6,7%) en de winkels in schoenen en lederwaren (+7,4%) het voor de vijfde maand op rij prima gedaan, opnieuw ook hoger dan juli 2019, dus voor corona.

Winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (+2%), meubels en woninginrichting (+0,5%) en drogisterijen(+2,7%) hadden tevens een positieve groei, terwijl winkels in recreatieartikelen (-0,1%) en opnieuw consumentenelektronica en witgoed (-2,2%) een daling lieten zien.

De groei van de online omzet: via pure webshops werd in juli 12,6% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 9,0%, totaal kwam uit op 11,1%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Spiegeltje, spiegeltje.. van chocola
Deknudt Mirrors viert het jubileumjaar deze zomer met een zoete verwijzing naar Belgisch vakmanschap. Het bedrijf verrast klanten met gepersonaliseerde pralines in de vorm van hun eigen spiegels.
lees verder
Weinig nieuwbouwwoningen verkocht
In het eerste kwartaal van 2026 zijn bijna 56 duizend bestaande koopwoningen en ruim 5 duizend nieuwbouwkoopwoningen in Nederland verkocht.
lees verder
 
Wat ligt onder de tafel?
lees verder
107 miljoen woningen door renovatie
In een nieuw Green Paper stelt Velux dat Europa tot 107 miljoen extra woningen kan creëren binnen de bestaande gebouwvoorraad. Het onderzoek zet uiteen hoe renovatie kan bijdragen aan gezonder, duurzamer en betaalbaarder wonen.
lees verder
Economisch beeld minder negatief
Het conjunctuurbeeld volgens de Conjunctuurklok van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was in juni minder negatief dan in mei. In de Conjunctuurklok van juni presteerden 9 van de 13 indicatoren slechter dan hun langjarige trend.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden