QR code voor 80% retailers onacceptabel

Zaterdag 06 november 2021

Uit een representatieve peiling van Inretail blijkt dat 81% van de ondernemers met niet-essentiële winkels invoering van het corona toegangsbewijs met identiteitscheck onacceptabel vindt.
QR code voor 80% retailers onacceptabel

Als het Nederlandse kabinet op 12 november besluit dat extra maatregelen nodig zijn dan wil Inretail dat het kabinet teruggrijpt op eerder ingestelde maatregelen. Die werkten uitstekend en werden opgesteld in overleg met partijen die de handhaving moeten organiseren.

 

Van iedere drie ondernemers geven er twee aan dat een corona toegangsbewijs en identiteitscontrole bij de winkeldeur voor hen onuitvoerbaar is door personeelsgebrek. Het is niet te organiseren en bij driekwart van de ondernemers leeft grote vrees voor allerlei taferelen bij de winkeldeur. In de samenleving woedt een discussie over de mogelijke bredere inzet van het corona toegangsbewijs. Ondernemers willen niet dat medewerkers politieagent moeten spelen en in onveilige situaties terecht komen die bij winkels worden uitgevochten.  

 

Inretail zet in op maximale veiligheid voor winkels. Vorig jaar werden hiervoor al afspraken gemaakt in overleg met onder andere de gemeenten. Die zijn verantwoordelijk voor de handhaving van alle maatregelen. Het gaat om maatregelen die van veiligheid in winkels en winkelgebieden topprioriteit maken, waarbij ook met typen winkelgebieden rekening wordt gehouden.  

 

Vanaf 6 november gelden er wel andere maatregelen, zoals het dragen van mondkapjes in winkels.



Links

www.inretail.nl

Tags

nieuws, branchevereniging, flitspeiling, marktonderzoek, coronamaatregelen, overheid, qrcode, #covid19, #inretail

Gerelateerd nieuws
HNI neemt Steelcase over
De Amerikaanse kantoormeubelspecialist HNI Corporation neemt branchegenoot Steelcase Inc. over voor circa $ 2,2 miljard. De overname, op 4 augustus bekendgemaakt, brengt twee grote spelers met complementaire portfolio’s en dealernetwerken samen.
lees verder
Belang duurzaamheid voor klant
Steeds meer consumenten vinden duurzaamheid belangrijk bij hun aankoopbeslissing. Dat is een kans voor de hele sector: van retailer tot producent. Reden voor brancheorganisaties Inretail en Modint voor een campagne die feiten over duurzaamheid scheidt van fabels.
lees verder
 
Faillissementen Heckett bedmode
lees verder
Uitbreiding Ikea in China
Ingka Group, de grootste Ikea-retailer, heeft officieel zijn online winkel op JD. com gelanceerd, met als doel meer mensen in China te bereiken met zijn aanbod en kennis op het gebied van woninginrichting.
lees verder
Nieuwe vakevents dichterbij
De twee nieuwe vakevents voor de retailbranche van de Trade Mart Utrecht, Jewels & Luxury en Kitchen & Design Days 2026, komen er aan. Maar eerst nog de najaarseditie van de Retailbeurs .
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden