Pastoe: 3 miljoen verlies

Donderdag 28 maart 2024

RTL Nieuws meldt van meubelmaker Pastoe in de twee jaar die vooraf gingen aan faillissement in februari een verlies maakte van bijna € 3 miljoen. Curator Bas van Dijen geeft echter blijk van hoop op een doorstart.
Pastoe: 3 miljoen verlies

De iconische Nederlandse meubelmaker Pastoe ging in februari failliet. Het ging al langer niet goed met het bedrijf, volgens de curator had dit onder meer te maken met de kostenstijgingen in de afgelopen jaren.

 

Uit het zojuist verschenen faillissementsverslag blijkt dat de gemiddelde jaaromzet in afgelopen vier jaar nog geen € 4,4 miljoen bedroeg. Elk jaar was er bovendien sprake van verlies, € 2,5 miljoen in 2022 en bijna een half miljoen in 2023. Er waren geen buffers beschikbaar om dit op te vangen. RTL Z concludeerde op basis van jaarrekeningen dat het bedrijf eind 2021 een negatief eigen vermogen had van € 2,7 miljoen.

 

Toch schrijft curator Bas van Dijen in zijn verslag 'in eerste instantie te zijn overspoeld met interesse in de onderneming'. Dat schrijft hij toe aan de 'goede naam en reputatie van het merk Pastoe'. Er wordt nog onderhandeld over een mogelijke doorstart, maar deze gesprekken bevinden zich volgens hem in de laatste fase.

 

Bewindvoerder is Bas van Dijen, werkzaam bij Okkerse &Schop Advocaten uit Lelystad, M +31 (0)6-2291 7031, E: b.vandijen@okkerse-schop.nl.

 

P.S. 30-03-2024: Pastoe overgenomen!



Links

www.pastoe.nl
www.okkerse-schop.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, meubel, kast, tafel, salontafel, failliet, faillissement, faling, insolventie, bankroet, neerleggen boeken, doorstart, overname, curator, 30020907, #pastoe, #umspastoe, #failliet, #toonkamer, #ddci, #dutchdesigncenter

Gerelateerd nieuws
 
Strategische partner in onzekere tijden
lees verder
Vintage en nieuw karakter in balans
[Sponsored artikel, betaald partnerschap met Hema] - Een mix van oud en nieuw werkt het beste als de basis rustig is. Kies twee hoofdkleuren en één accent, zodat vormen en materialen beter tot hun recht komen.
lees verder
Verbetering consumentenvertrouwen
Nederlandse Consumenten zijn in oktober minder negatief dan september. Dit is een kleine stap, maar wel de grootste verbetering in langere tijd.
lees verder
Interieur voor échte rust
[Sponsored artikel] - We leven in een wereld die soms nét iets te druk is. Tussen alle verplichtingen door, is het vaak lastig om echt te ontspannen. Belangrijk is het om van je huis een plek te maken waar je tot rust kunt komen.
lees verder
Oorzaken faillissement Carpetright
Carpetright bezweek onder miljoenenverliezen en softwareproblemen, zo is bekend geworden uit het verslag van de curator.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden