Overnamebod voor Kortrijk Xpo

Maandag 18 mei 2026

Kortrijk Xpo/Xpo Group, het bedrijf achter de beurslocatie in Kortijk en organisators van diverse beurzen, komt na openbaar bod van Easyfairs zo goed als zeker in nieuwe handen terecht
Overnamebod voor Kortrijk Xpo

Easyfairs heeft een openbaar overnamebod gelanceerd op alle aandelen van Xpo Group, de moedermaatschappij van Kortrijk Xpo. Dat blijkt uit een melding van de Belgische toezichthouder FSMA. De aandeelhouders van Xpo Group en de gemeenteraad van Kortrijk buigen zich begin juni over het voorstel.

 

Volgens de bekendgemaakte voorwaarden bedraagt het bod € 834,20 per aandeel. Op basis van het aantal uitstaande aandelen wordt de totale transactiewaarde geraamd op circa € 87 miljoen.

 

Easyfairs, opgericht door Eric Everard, behoort tot de grotere spelers binnen de Europese beurs- en eventsector. De groep organiseert beurzen in elf landen en ontvangt jaarlijks ongeveer één miljoen bezoekers op haar evenementen. In België is Easyfairs onder meer eigenaar van Flanders Expo (Gent) en exploiteert het bedrijf ook de beurssites op de Brusselse Heizel. In Nederland is men onder andere eigenaar van de Evenementenhal in Gorinchem.

 

De activiteiten van Xpo Group sluiten nauw aan bij het profiel van Easyfairs. De Kortrijkse organisator realiseert jaarlijks circa zestig vak- en publieksbeurzen in binnen- en buitenland en stelt ongeveer 150 medewerkers te werk. Het bedrijf ontstond vanuit een coöperatieve structuur en telt vandaag nog steeds een brede aandeelhoudersbasis.

 

In een gezamenlijk persbericht benadrukken beide partijen de complementariteit tussen beide organisaties. Volgens ceo Saskia Soete de Boosere creëert het bod nieuwe mogelijkheden op het vlak van groei en innovatie voor de Kortrijkse beursorganisatie. Daarbij wordt onder meer verwezen naar het internationale succes van het event Architects@Work.

 

Binnen de sector wordt de kans op een positief onthaal van het overnamebod als aanzienlijk ingeschat. Mocht de transactie worden goedgekeurd, dan versterkt Easyfairs zijn positie verder binnen het Europese B2B-beurzensegment.



Links

www.easyfairs.com
www.xpogroup.com
www.kortrijkxpo.com
www.architectatwork.com
www.evenementenhal.nl

Tags

nieuws, interieur, beursorganisatie, beurshallen, expositieruimte, overname, bod, mededinging, complementair, organisatie, beurzen, partijen overnamebod, beurzensegment, b2b, bezoekers, evenementen, exploitatie, gemeenteraad, aandeelhouders, prijs, aandeel, beurswebsite, online, cooperatie, structuur, #easyfairs, #xpogroup, #kortrijkxpo, #architect@work, #evenementenhal, #heizelbrussel, #flandersexpo

Gerelateerd nieuws
Van ontmoeting naar verdieping
Destination Design 2027 introduceert True Stories: een ode aan de verhalen achter design en een nieuwe ruimtelijke ervaring van Judith Muijs.
lees verder
Opening Habitat in Nederlands
Habitat is nu ook concreet gestart in Nederland en Vlaanderen met een website in het Nederlands en met een volledig online strategie.
lees verder
Hogenkamp versterkt Trademart
Trademart Brussel heeft Jan Hogenkamp benoemd tot business unit manager Home & Living. De voormalig commercieel manager van De Woonindustrie gaat zich richten op de verdere ontwikkeling van de Home & Living-divisie.
lees verder
Nieuwe 2026-collectie Wallpepper
Met de 2026-collectie vernieuwt Wall/Pepper® zijn benadering van interieurdecoratie en laat het zien hoe elk oppervlak kan worden omgetoverd tot een beleving.
lees verder
 
Vraag zonwering verdubbelt
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden