Overname door Hunter Douglas

Donderdag 23 december 2021

Hunter Douglas neemt een meerderheidsbelang in het Poolse Droma, assembleur van buitenzonwering uit Gliwice.
Overname door Hunter Douglas

Hunter Douglas neemt 74 procent van Droma-Sunshade Experts over. Dit maakte de aan de beurs in Amsterdam genoteerde fabrikant van Luxaflex donderdag voorbeurs bekend zonder financiële details te geven.

 

Droma-Sunshade Experts is een Poolse assembleur van op maat gemaakte buitenzonwering, rolluiken en zonneschermen, met volgens Hunter Douglas, een snelgroeiende distributie in West-Europa. Droma-Sunshade Experts verwacht voor 2021 een omzet van ongeveer € 63 miljoen.

 

De oprichters van Droma-Sunshade Experts blijven minderheidsaandeelhouders en de onderneming zal onafhankelijk blijven opereren onder het huidige management. Afronding van de deal is afhankelijk van goedkeuring van de mededingingsautoriteiten.

 

Hunter Douglas is een wereldspeler op het gebied van raambekleding (vooral bekend van het merk Luxaflex®) en producent van bouwproducten. Hunter Douglas heeft haar hoofdkantoor in Rotterdam en een managementkantoor in Luzern, Zwitserland. De groep omvat 136 ondernemingen met 47 fabrieken en 89 assemblagebedrijven in meer dan 100 landen. Hunter Douglas heeft ongeveer 23.000 werknemers en had in de eerste negen maanden van 2021 een omzet van $ 3,4 miljard.

 

P.S. 31-12-2021: Hunter Douglas is nu zelf overgenomen!

P.S. 07-02-2022: De ACM heeft 4 februari besloten dat de uitsluitende zeggenschap over Droma door Hunter Douglas is toegestaan.



Links

www.luxaflex.nl
www.luxaflex.be
www.hunterdouglasgroup.com
www.artelux.nl
www.luxalonplafonds.nl
www.sunway.nl
www.droma.pl
www.sunshade-experts.com/nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting textiel, wonen, woning, woon, zonwering, markies, scherm, doek, rolluik, terras, terrasoverkapping, screen, binnenklimaat, beheersing, plafond, gevel, bekleding, stoffering, textiel, behang, vloer, accessoire, projectinrichting, project, kantoor, overname, koop, overgenomen, bedrijfsovername, fusie, samenwerking, acquisitie, merger, aandelen, beurs, #luxaflex, #hunterdouglas, #hde, #artelux, #multisol, #sunway, #artex, #luxalon, #veb, #droma, #sunshadeexperts

Gerelateerd nieuws
Ontwerpwedstrijd Incoda
Na de succesvolle editie van vorig jaar organiseert de interieurvakevent Incoda ook dit jaar weer een ontwerpwedstrijd voor gevestigde namen en studenten.
lees verder
Innovatieprijs terug op Orgatec
De Innovation Award Architecture+ Office keert terug tijdens Orgatec 2026. De prijs zet opnieuw innovaties voor werk- en projectinrichting centraal. Inschrijvingen zijn geopend.
lees verder
Van ontmoeting naar verdieping
Destination Design 2027 introduceert True Stories: een ode aan de verhalen achter design en een nieuwe ruimtelijke ervaring van Judith Muijs.
lees verder
Opening Habitat in Nederlands
Habitat is nu ook concreet gestart in Nederland en Vlaanderen met een website in het Nederlands en met een volledig online strategie.
lees verder
Nieuwe 2026-collectie Wallpepper
Met de 2026-collectie vernieuwt Wall/Pepper® zijn benadering van interieurdecoratie en laat het zien hoe elk oppervlak kan worden omgetoverd tot een beleving.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden