Onvrede over Mohawk

Donderdag 08 april 2021

Filip Balcaen, bestuurder en een grote aandeelhouder van Mohawk, breekt met het Amerikaanse vloerenconcern. Mohawk is het moederbedrijf van Unilin, IVC en Spano.
Onvrede over Mohawk

Volgens De Standaard is de beslissing van Filip Balcaen (61) het gevolg van zijn onvrede over Mohawk. Balcaen zou het moeilijk hebben met de recente beslissing van Mohawk om afscheid te nemen van Jan Vergote als ceo bij IVC (onder meer Moduleo).

Vergote is de oogappel van Filip Balcaen die hem ziet als de ideale man om later ook Unilin (vooral bekend van Quickstep, maar ook eigenaar van Peitsman) onder zijn hoede te nemen, bijvoorbeeld als Bernard Thiers wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eind 2021 zou terugtreden. Dat scenario zag Mohawk blijkbaar niet zitten.

Filip Balcaen verkocht vinylvloerfabrikant IVC in 2015 aan Mohawk. Daarbij bleef hij aan als bestuurder, maar laat nu weten dat hij niet langer wil aanblijven. Filip Balcaen zou 3,2 % van de aandelen Mohawk in in zijn bezit hebben en kondigt aan deze op termijn te gaan verkopen. Zijn deel in Mohawk is momenteel goed voor een beurswaarde van circa € 380 miljoen.



Links

www.balterio.com
www.ivcgroup.com
www.moduleo.com
www.mohawkinternational.com
www.peitsman.nl
www.quick-step.com
www.unilin.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, vloer, vloerbedekking, tapijt, kamerbreed, pvc, lvt, vinyl, laminaat, stroken, strook, click, klik, plank, parket, tegel, stoffering, leggen, tapijttegel, #balterio, #ivcgroup, #quickstep, #moduleo, #mohawkinternational, #peitsman, #unilin

Gerelateerd nieuws
Klassiek design met trendy kleuren
Vloerenfabrikant Interface brengt vernieuwde kleurstellingen voor de Noraplan Stone rubbervloercollectie op de markt.
lees verder
Vloerkleed door Michael Young
Karpettenleverancier CS Rugs (voorheen Carpet Sign) uit Asten introduceert een nieuwe collectie onder de naam Myrug. My staat voor de ontwerper MIchael Young.
lees verder
Woonindustrie: ontzorgt en breidt uit
Tijdens de Najaarsvakdagen sprak Interieurjournaal met Jeroen van der Borg, operationeel directeur van De Woonindustrie. Volgens hem is het succes van het beurscentrum te danken aan meer dan alleen het verhuren van meters.
lees verder
Opening tapijtmuseum
Koningin Maxima heeft afgelopen donderdag 11 september in Genemuiden het gerestaureerde tapijtmuseum geopend.
lees verder
Vernieuwing Impressive
Quick-Step lanceert wereldprimeur: Impressive Design is de eerste kraakvrije, waterdichte visgraatvloer in laminaat.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden