Omzet woninginrichting daalt ruim 7%

Zaterdag 30 juli 2022

De detailhandel heeft in juni 0,4% meer omgezet dan in juni 2021, meldt het CBS. Het verkoopvolume was echter 6,3% lager. De omzet van de foodsector groeide met 4,7%, terwijl de omzet van de non-foodsector kromp met 3%. Daarnaast is online 6,5% minder omgezet dan een jaar eerder.
Omzet woninginrichting daalt ruim 7%
Omzet woninginrichting daalt ruim 7% Omzet woninginrichting daalt ruim 7%

De omzet van de non-foodwinkels kromp in juni 2022 met 3%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 8% lager dan een jaar eerder.

 

Drogisterijen hebben in juni meer omgezet dan in juni 2021. Daarentegen hebben andere deelbranches zoals de winkels in consumentenelektronica en witgoed, de winkels in meubels en woninginrichting, de winkels in recreatie-artikelen en de winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren in juni minder omgezet. Dat gold ook voor de winkels in schoenen en lederwaren en de winkels in kleding.

 

De omzet in meubels en woninginrichting daalde in juni met 7,7%, na een daling van 7,5% in mei (daling ten opzichte van juni 2021), een duidelijk signaal dat de lagere koopbereidheid bij consumenten gevolgen heeft voor de marktontwikkeling.

 

De online omzet was in juni 6,5% lager dan in juni 2021. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 7,1% minder omgezet. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), kromp met 5,9%. De online omzet van winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen lag in juni 2022 iets hoger dan in juni 2021. De omzet van overige online deelbranches lag in juni 2022 lager dan een jaar eerder.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Groei maart 2026 omzet woninginrichting
De consumptie van Nederlandse huishoudens groeit met bijna 1% in maart 2026 ten opzichte van dezelfde maand het jaar ervoor, waarbij de consumptie van duurzame goederen sterker groeit.
lees verder
Koeka failliet
Over Koeka, een handelsfirma in knuffelzachte babyproducten uit Weesp, is begin deze week het faillissement uitgesproken. Het bedrijf leverde ledikantjes, reiswiegen, dekens en kleding voor baby's.
lees verder
 
Nieuwe naam Onderhoudnl
lees verder
Broos herstel woonbranche
Nederlanders geven minder uit aan woonartikelen. Woonwinkels kampen daardoor met dalende rendementen of gaan failliet en zijn zoekende naar nieuwe wegen om de omzet te verhogen.
lees verder
R+T 2027 focust op duurzame gevels
Van modulaire rolluiksystemen tot slimme zonwering: tijdens R+T 2027 staan oplossingen centraal voor energiezuinige en klimaatbestendige gebouwschillen. De vakbeurs vindt plaats van 15 tot en met 19 februari 2027 in Stuttgart.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden