Nieuwe kans Bopita

Maandag 03 maart 2025

Kindermeubelfabrikant Bopita krijgt een tweede kans: investeringsbedrijf FTH, o.m. eigenaar van babywinkelketens Babypark en Baby-Dump, heeft de merkrechten en voorraden van het failliete bedrijf overgenomen.
Nieuwe kans Bopita

Met de overname wordt de toekomst van het merk Bopita veiliggesteld, en krijgen gedupeerde crowdfunders een gedeeltelijke compensatie voor hun investering.

 

Bopita, gevestigd in Elst, werd eind vorig jaar hard getroffen door stijgende kosten en dalende omzetten. Dit leidde uiteindelijk tot een faillissement, waarbij meer dan dertig medewerkers hun baan verloren. Ook klanten die vooraf betaalden voor hun bestellingen raakten gedupeerd. Daarnaast leden crowdfunders een fors verlies: zij hadden kort voor het faillissement gezamenlijk nog € 672.000 in het bedrijf geïnvesteerd.

 

Curator Guido Roest verklaarde na het slechte nieuws al dat hij mogelijkheden zag voor een doorstart. Deze is nu gerealiseerd in afgeslankte vorm. Investeringsmaatschappij FTH heeft merkrechten en de voorraden van het failliete bedrijf aangekocht. Bovendien overweegt FTH om tijdelijk de outlet-store en het magazijn van Bopita te huren. Dan kan een deel van het personeel opnieuw aan de slag. De verkoop heeft in totaal € 350.000 opgebracht. Dit bedrag wordt grotendeels gebruikt om de crowdfunders gedeeltelijk te compenseren. Hoeveel zij exact terugkrijgen, is nog niet bekend.

 

Hoewel de overname niet alle eerdere financiële verliezen kan goedmaken, brengt het in ieder geval hoop voor de toekomst van Bopita en de betrokkenen. De komende tijd zal moeten uitwijzen hoe het merk zich binnen de nieuwe organisatie verder ontwikkelt.



Links

www.bopita.com

Tags

nieuws, interieur, boxen, kindermeubelen, meubelen, fabrikant, groothandel, leverancier, babykamers, kinderkamers, transitie, webshop, offline, online, omzet, marge, financiering, financiers, resultaten, verlies, retail, jaarverslagen, opschorting, surseance, failliet, faillissement, bankroet, faling, boeken neerleggen, bankruptcy, overname, overnemen, kopen, koop, redden, acquisitie, #bopita, #toitoikids, #cocomilou, #frostbeheer, #lioninternational

Gerelateerd nieuws
Surseance voor Aquinos
Rechtbank verleent Aquinos Bedding Netherlands bvsurseance van betaling.
lees verder
Veel nieuwe activiteiten op HoutPro+
De HoutPro+ beurs wordt elke 3 jaar georganiseerd. In 2025 vind deze weer plaats en voor deze editie worden aantal nieuwe activiteiten gepresenteerd.
lees verder
Distributie Beka in Nederland
Belgian Bedding heeft een exclusieve samenwerking afgesloten met Luxury Bedding Company voor het merk Beka in Nederland.
lees verder
Vernieuwde site Woonindustrie
De Woonindustrie presenteert met trots haar volledig vernieuwde website met een moderne uitstraling, verbeterde navigatie en biedt interieurprofessionals alle actuele informatie over het centrum, de deelnemende merken en de komende events.
lees verder
Joli presenteert Tendo
Het Belgische meubelmerk Joli voegt een nieuw designstatement toe aan zijn collectie: Tendo. Deze tafel is volgens het bedrijf meer dan een gebruiksvoorwerp – het is een sculptuur in de ruimte.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden