NIeuwe directeur Ikea Nederland

Vrijdag 16 mei 2025

Walter Kadnar (1963) is de nieuwe ceo en cso van Ikea Nederland. De Oostenrijkse Kadnar begon zijn carrière in 1988 bij Ikea en heeft sindsdien verschillende functies bekleed.
NIeuwe directeur Ikea Nederland

Walter Kadnar begon zijn carrière bij Ikea Oostenrijk in 1988 als management trainee. Vervolgens bekleedde hij diverse rollen in verschillende winkels. Daarna vertrok hij naar het buitenland, waar hij werkte als store manager in Parijs (2004), deputy ceo in Duitsland (2007), ceo in Polen (2010), Rusland (2013) en Frankrijk (2017) en momenteel als ceo en cso in Duitsland (sinds 2022).

 

Per 1 september zal Kadnar aan het roer van Ikea Nederland staan, waar hij leiding zal geven aan 6.000 medewerkers. Hij gaat zich voornamelijk richten op de verdere groei van het Zweedse woonwarenhuis in Nederland en het verduurzamen van de winkels en de operatie. Daarnaast zal zijn focus liggen op het verbeteren van het winkelgemak door de omnichannelstrategie door te ontwikkelen en de toegankelijkheid te vergroten met bestaande en nieuwe winkelkanalen.

 

Walter Kadnar: 'Met 47 jaar Ikea in Nederland voel ik me vereerd dat ik het Nederlandse team mag versterken. Ik voel me verbonden met de Nederlandse ondernemersgeest en het ontdekken van verschillende culturen en markten spreekt me enorm aan. Daarom kijk ik ernaar uit om in deze rol in Nederland aan de slag te gaan. Bij Ikea draait het altijd om mensen en hun ideeën. Mijn eerste prioriteit is om zoveel mogelijk collega's te ontmoeten, want ik ben ervan overtuigd dat leiderschap betekent dat je anderen in staat stelt om te groeien.'

 

Kadnar volgt Alessandra Zini op, die in januari 2025 tot groot verdriet van haar collega's overleed. Zini bekleedde anderhalf jaar de functie van ceo en cso van Ikea Nederland en was meer dan 24 jaar werkzaam bij Ingka Group. Sinds januari neemt huidig cfo Sandra Schouten de functie op interim-basis waar; zij blijft dit doen tot 1 september.



Links

www.ikea.nl

Tags

nieuws, interieur, warenhuis, zweeds, nederland, oostenrijk, duitsland, CEO, CSO, CFO, interim, directeur, winkelkanalen, strategie, focus, collega's, ondernemersgeest, operatie, winkels, verduurzamen, organisatie, culturen, markten, #ikea, #ingkagroup

Gerelateerd nieuws
Himolla schrapt 175 banen
Himolla heeft met de ondernemingsraad overeenstemming bereikt over een belangrijk deel van het herstructureringsplan. In Taufkirchen verdwijnen 175 van de 714 banen en stopt de eindassemblage.
lees verder
Incoda in de startblokken
Incoda 2026 staat in de startblokken: drie dagen inspiratie, innovatie en ontmoetingen voor de complete interieurbranche in Gorinchem.
lees verder
 
3C op Möbelmeile en terug naar NL
lees verder
Omzetgroei Jysk in Benelux
Jysk verstevigt haar positie in Nederland tijdens jubileumjaar met een sterke omzetgroei en met wederom nieuwe winkels. Ook in België was er een forse omzetstijging.
lees verder
Herbenoeming commissaris EK
Nico Vanderveen is herbenoemd in Raad van Commissarissen EK Retail, waarbij hij zijn tweede termijn ingaat.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden