Minder bezoek Proposte

Vrijdag 15 mei 2015

De 23e Italiaanse stoffenbeurs Proposte werd dit jaar minder bezocht (-5,5%), uit België zelfs -10%. Het totaal aantal bezoekers: 6.231, uit de Benelux: 345.
Minder bezoek Proposte
Minder bezoek Proposte Minder bezoek Proposte

Desalniettemin stelt de organisatie dat de 93 exposanten (de helft uit Italië, met 16 bedrijven is België de grootste na Italië; 2 uit Nederland) zeer tevreden waren over de beurs. Ondanks de daling van bezoekers uit de Benelux, bleek het aantal buitenlandse bezoekers toch iets gestegen (+3,5%). Vooral de Italianen zelf (-11%) kwamen namelijk minder opdagen dan in 2014.

De 3 Turkse exposanten die dit keer voor het eerst meededen (voorheen mochten alleen Europese fabrikanten deelnemen) zorgen voor een behoorlijke groei van bezoekers uit Turkije (van 48 naar 143).

Opvallende ontwikkeling die de organisatie verder ziet is de stevige stijging in het bezoek van grote winkelketens (+26%). Dat lijkt ten koste te gaan van de converters (-22%).

Dit jaar werden er twee andere evenementen op slechts een paar minuten reizen van Proposte gehouden: De Carpet Show 2015 en International Observatory. De laatst genoemde, georganiseerd door Ascontex Promozioni, had 37 exposanten verdeeld over 3 locaties.
Beide initiatieven geven aan in welke richting Proposte zich qua onderwerp (vloer- en wandbekleding) en geografisch bereik zou willen uitbreiden. Proposte voorzitter Piercarlo Viganò ziet deze uitbereidingen als de manier om Cernobbio en Como neer te zetten als de textielbeurs, zoals Milaan dat voor de meubelsector is.

De data voor Proposte 2016 zijn nu nog niet bepaald, dat zal binnenkort bekend worden gemaakt.



Links

www.propostefair.it
www.internationalobservatory.com

Tags

Nieuw, interieur, wonen, beurs, show, evenement, interieurbekleding, interieurstof, stof, meubelstof, interieurtextiel, textielfabrikant, textielindustrie, raamdecoratie, meubelstoffen, vloer

Gerelateerd nieuws
Derde winkel van traploperspecialist
De Roode Loper, een detaillist die gespecialiseerd is in traplopers, heeft haar derde winkel geopend in het hart van Amsterdam Oud-Zuid.
lees verder
Parketambacht in de schijnwerpers
Er is veel aandacht voor het parketvak op de lopende beurs HoutPro+ 2025 in 's-Hertogenbosch, onder andere door het Parket Ambacht Plein.
lees verder
Spoga+Gafa: Growing Forward
De tuin- en outdoorvakbeurs Spoga+Gafa presenteert in 2026 een vernieuwd concept. Met het thema ‘Growing forward’ wordt ingespeeld op veranderend consumentengedrag, actuele marktontwikkelingen en behoefte aan meer beleving en oriëntatie.
lees verder
FEP op Domotex
Op de Domotex zullen de leden van de Europese Parket Federatie (FEP), waaronder Kährs, Weitzer Parkett en Ter Hürne in de FEP Lounge hoogwaardige, duurzame parketoplossingen presenteren en zo de professionele uitwisseling en netwerken binnen de industrie bevorderen.
lees verder
 
Davis Fabrics op Meubelbeurs
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden