Meubel- en woonretail hekkesluiter

Woensdag 05 oktober 2022

De Nederlandse detailhandel heeft in augustus 1,7% meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 6,0% lager, opnieuw dus stevige inflatie. Non food kromp met 2,5%, maar interieur nog (veel) meer!
Meubel- en woonretail hekkesluiter
Meubel- en woonretail hekkesluiter Meubel- en woonretail hekkesluiter

De groei van de omzet van de food steeg met 7,0% ten opzichte van augustus 2021, de non-foodsector was negatief, -2,5%. Alleen Drogisterijen (+8,3%) en Recreatie-artikelen (+1,3%) waren positief.

Kledingwinkels (-6,4%) en Winkels in Schoenen en lederwaren (-8,9%) zakten ten opzichte van dezelfde maand 2021 wel flink af, terwijl ze vorige maand nog behoorlijk positieve groei lieten zien.

Opnieuw waren winkels in Meubels en woninginrichting (-10,2%) de hekkensluiter van de non-food. Ook winkels in Doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (-4,0%) en in mindere mate Consumentenelektronica en witgoed (-2,0%) toonden dus opnieuw een negatieve tendens.

Online zakte de groei van juli weer naar een minieme daling in augustus, namelijk 0,4%: webwinkels -2,6% en multi-channelers +2,7%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Geen doorstart Carpetright
Diverse bronnen melden dat een doorstart van vloeren en woningtextiel ketenbedrijf Carpetright in Nederland definitief van de baan is.
lees verder
Beurstrio vrijwel volgeboekt
Het beurstrio breidt zijn positie als wereldwijd centrum voor moderne lifestyle, seizoensdecoratie en creatieve doe-het-zelfproducten verder en is inmiddels vrijwel geheel volgeboekt
lees verder
HFG ontkent geruchten
De Home Fashion Group (HFG) ontkent geruchten dat er een plan is om zo'n 35 winkels van Leen Bakker te sluiten.
lees verder
 
Strategische samenwerking
lees verder
 
Versterking technische ondersteuning
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden