Meubel- en woonretail hekkesluiter

Woensdag 05 oktober 2022

De Nederlandse detailhandel heeft in augustus 1,7% meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 6,0% lager, opnieuw dus stevige inflatie. Non food kromp met 2,5%, maar interieur nog (veel) meer!
Meubel- en woonretail hekkesluiter
Meubel- en woonretail hekkesluiter Meubel- en woonretail hekkesluiter

De groei van de omzet van de food steeg met 7,0% ten opzichte van augustus 2021, de non-foodsector was negatief, -2,5%. Alleen Drogisterijen (+8,3%) en Recreatie-artikelen (+1,3%) waren positief.

Kledingwinkels (-6,4%) en Winkels in Schoenen en lederwaren (-8,9%) zakten ten opzichte van dezelfde maand 2021 wel flink af, terwijl ze vorige maand nog behoorlijk positieve groei lieten zien.

Opnieuw waren winkels in Meubels en woninginrichting (-10,2%) de hekkensluiter van de non-food. Ook winkels in Doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (-4,0%) en in mindere mate Consumentenelektronica en witgoed (-2,0%) toonden dus opnieuw een negatieve tendens.

Online zakte de groei van juli weer naar een minieme daling in augustus, namelijk 0,4%: webwinkels -2,6% en multi-channelers +2,7%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Inspirerend randprogramma Imm
lees verder
Groei Intergamma
Intergamma rapporteert een omzetgroei over 2022 en maakt nieuwe benoemingen bekend in de raad van commissarissen.
lees verder
Banenwinkel is geopend
Op 1 juni is de eerste banenwinkel geopend in de binnenstad van Inretail, als onderdeel van een uitgebreide campagne voor nieuw personeel.
lees verder
Binnen en buiten ergonomisch zitten
Plank is een Italiaanse designmeubelfabrikant met een passie voor intensief onderzoek naar industriële productietechnologie. Dit jaar introduceert het merk onder meer de stoel Velit.
lees verder
Vernieuwde Powerview
Luxaflex vernieuwt het smarthome-systeem Powerview Automation voor nog slimmere gordijnen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden