Matrassenwereld spartelt, Muun failliet

Maandag 13 augustus 2018

De matrassenwereld wordt stevig door elkaar geschut en nu heeft ook een van de online spelers, Muun van oprichters Vincent Brass en Frederic Böert, faillissement in Duitsland moeten aanvragen.
Matrassenwereld spartelt, Muun failliet

Dat onlinespelers veel losmaken in de matrassenwereld is duidelijk. Het is steeds verder zoeken naar nieuwe evenwichten. Alleen online blijkt zeker niet heilig. Zo ging bijvoorbeeld Emma vorig jaar in Duitsland samenwerken met Matratzen Concord (1.000 outlets), wat in de Benelux via het moederbedrijf Beter Bed een vervolg kreeg. Eve Sleep opende in januari een popup winkel in De Bijenkorf.

Het online matrassenmerk Casper kondigde vorige week aan 200 winkels in de VS te willen gaan openen, terwijl de matrassenreus Mattress Firm (zo'n 3.000 vestigingen), onderdeel van heet noodlijdende Steinhoff, daar een faillissement overweegt om van de hoge huren af te komen en een deel van z'n vestigingen te kunnen sluiten.

In deze enorm bewegende markt lijkt Muun (foto, website) nu het eerste slachtoffer te zijn onder de nieuwe online spelers van de afgelopen paar jaar, zo meldde Moebelmarkt. Volgens de oprichters vanwege de hevige concurrentie in de matrassenmarkt.

 



Links

www.casper.com
www.emma-matras.nl
www.emma-matratze.de
www.evemattress.de
www.muun.co

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, interieur, inrichting, bed, meubel, slaap, slapen, matras, ledikant, nachtrust, online, woonbranche, e-commerce, woonwinkel, interieurwinkel, e-business, Ecommerce, internet, shop, webshop, retail, winkel, outlet keten, surseance, failliet, bankroet, insolventie, neerleggen boeken, doorstart, overname, curator, #Casper, #Eve, #Emma, #Muun, #beterbed

Gerelateerd nieuws
 
Hometex niet in winter
lees verder
Nieuwe ceo Whoppah
Evelien Bunnik-Remmelts volgt haar man Thomas op als ceo van Whoppah, waardoor de laatste zich op andere projecten kan richten voor het bedrijf.
lees verder
Bekende textielmerken overgenomen
De Vespo Groep neemt een aantal bekende textielmerken - waaronder Cinderella, Damai, DDDDD, en Seahorse - over van Dutch Home Company om deze verder uit te gaan bouwen.
lees verder
Overname afgerond
Overname Leen Bakker en Kwantum is afgerond en deze worden definitief overgenomen van Gilde Equity.
lees verder
Westwing groeit aanzienlijk in 2025
Westwing overtreft zijn eigen doelstellingen op het gebied van EBITDA, cashflow en marge. Voor 2026 streeft de aanbieder van woon- en interieurartikelen naar verdere groei door uitbreiding, schaalvergroting en een sterkere marktpositie in Europa.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden