Marcel Wanders' Basta failliet

Woensdag 03 juli 2024

Het is alweer basta voor het jonge merk Basta van onder meer de Nederlandse ontwerper en Moooi medeoprichter Marcel Wanders. Het bedrijf is na een goed jaar ter ziele gegaan.
Marcel Wanders' Basta failliet

Vorig jaar werd aangekondigd dat Basta streefde naar het leveren van een bank voor een eerlijke prijs, geen wegwerpartikel, eigentijds maar geen modegril, duurzaam gemaakt en volledig geschikt voor de moderne manier van leven.

Marcel Wanders, en de Finnen Joel Roos en Stefan Mahlberg, het duo achter de labels One Nordic & Hem, waren de oprichters van dit initiatief onder leiding van manager en mede-Moooi oprichter Casper Vissers. Afgelopen oktober vertelde Wanders nog enthousiast over Basta tijdens de VT Wonen & Design Beurs.

Het merk verkocht en leverde lokaal geproduceerde meubelen rechtstreeks en had showrooms in Finland, Zweden, België en Nederland. De vestigingen in Finland en België waren echter zelfstandig en zitten niet in de boedel.

Gisteren is over Basta Hq, opgericht in november 2022, helaas het faillissement uitgesproken, na beëindiging van de surseance eergisteren. De website meldt dat aanbetalingen hoogstwaarschijnlijk in het faillissement vallen en klanten dit dus niet terugkrijgen.

De curator is Joris Opstroom, werkzaam bij Florent in Amsterdam, T +31 (0)20-3035900, E: faillisementen@florent.nl



Links

www.basta.co
www.moooi.com
www.vtwonenendesignbeurs.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, meubel, kast, tafel, salontafel, meubelmaker, failliet, faillissement, faling, insolventie, bankroet, neerleggen boeken, doorstart, overname, curator, 88219453, #basta, #marcelwanders, #moooi, #failliet

Gerelateerd nieuws
 
Brussels Balthazars 2025!
lees verder
Spoga+Gafa: Growing Forward
De tuin- en outdoorvakbeurs Spoga+Gafa presenteert in 2026 een vernieuwd concept. Met het thema ‘Growing forward’ wordt ingespeeld op veranderend consumentengedrag, actuele marktontwikkelingen en behoefte aan meer beleving en oriëntatie.
lees verder
Visgraat vloer: tijdloze elegantie thuis
[Sponsored artikel] - Op zoek naar een vloer die zowel stijlvol als tijdloos is? Bij Laminaat-plaza vind je een uitgebreide collectie laminaatvloeren, waaronder prachtige visgraat patronen die perfect passen in elk interieur.
lees verder
Stand van zaken Belgische meubelindustrie
Rondom de Internationale Meubelbeurs in Brussel, van 2 tot en met 5 november, publiceert Fedustria altijd een conjunctuurbericht over de Belgische meubelindustrie.
lees verder
Omzet NL-retail september 2025 groeit
De Nederlandse detailhandel heeft in september 3,8% meer omgezet dan in september 2024, volgt uit cijfers van het CBS.De interieurbranche groeide mee.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden