Lagere omzet meubels en woninginrichting

Woensdag 03 april 2024

De Nederlandse detailhandel zet 3% meer om in februari 2024 dan vorig jaar in dezelfde maand, zo rapporteert het CBS. Meubel en woninginrichting daalden, dhz (inclusief vloeren en keukens) stegen.
Lagere omzet meubels en woninginrichting
Lagere omzet meubels en woninginrichting Lagere omzet meubels en woninginrichting

De Nederlandse detailhandel heeft in februari 3,0% meer omgezet dan in februari 2023, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 2,7% hoger. De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 3,9% en de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) met 1,4%. Online is 5,3% meer omgezet dan een jaar eerder.

 

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van kalenderdagen in februari. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 5,0% hoger dan in februari 2023.

 

Omzet non-food bijna 4% hoger

De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in februari 2024 met 3,9%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was ook 4,6% hoger dan een jaar eerder.

 

De drogisterijen, de winkels in schoenen en lederwaren en de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren; 2,7%) hebben in februari meer omgezet dan in februari 2023. Daarentegen hebben de kledingwinkels, de winkels in recreatie-artikelen, de winkels in consumentenelektronica en de winkels in meubels en woninginrichting (-1,3%) in februari minder omgezet.

 

Omzet food ruim 1% hoger

De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in februari 1,4% meer omzet behaald dan in februari 2023. Het verkoopvolume was 0,5% lager dan een jaar eerder. De omzet van de supermarkten lag 1,1% hoger, de omzet van de speciaalzaken was 3,8% hoger.

 

Online 5,3% meer omgezet

De onlineomzet was in februari 5,3% hoger dan in februari 2023. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 8,1% meer omgezet. De onlineomzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 0,9% hoger.

 

De onlineomzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen en de winkels in overige non-foodartikelen lag in februari 2024 hoger dan in februari 2023. De onlineomzet van de winkels in consumentenelektronica en de kledingwinkels was lager dan een jaar eerder.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, vloerenwinkels, keukenzaken DHZwinkels, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, februari, #cbs

Gerelateerd nieuws
Van ontmoeting naar verdieping
Destination Design 2027 introduceert True Stories: een ode aan de verhalen achter design en een nieuwe ruimtelijke ervaring van Judith Muijs.
lees verder
 
Groei Laviva bedding
lees verder
Opening Habitat in Nederlands
Habitat is nu ook concreet gestart in Nederland en Vlaanderen met een website in het Nederlands en met een volledig online strategie.
lees verder
Hogenkamp versterkt Trademart
Trademart Brussel heeft Jan Hogenkamp benoemd tot business unit manager Home & Living. De voormalig commercieel manager van De Woonindustrie gaat zich richten op de verdere ontwikkeling van de Home & Living-divisie.
lees verder
Nieuwe 2026-collectie Wallpepper
Met de 2026-collectie vernieuwt Wall/Pepper® zijn benadering van interieurdecoratie en laat het zien hoe elk oppervlak kan worden omgetoverd tot een beleving.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden