Kleine stijging consumentenvertrouwen

Woensdag 20 december 2023

De stemming onder consumenten verbeterde in december 2023 voor de vierde maand op rij, meldt het CBS. Deze blijft nog wel negatief.
Kleine stijging consumentenvertrouwen
Kleine stijging consumentenvertrouwen

Het consumentenvertrouwen in Nederland steeg van -33 in november naar -29 in december. Zowel het oordeel over het economische klimaat als de koopbereidheid verbeterde.

 

Met -29 lag het consumentenvertrouwen in december onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-10). Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit (36) en in september en oktober 2022 de laagste stand ooit (-59). Het CBS meet het consumentenvertrouwen elke maand sinds april 1986.

 

Consumenten waren in december minder pessimistisch over de economie dan in november. De deelindicator economisch klimaat kwam uit op -41, tegen -47 in november. Zowel het oordeel van consumenten over de economische situatie in de afgelopen twaalf maanden als het oordeel over de economische situatie in de komende twaalf maanden was minder negatief.

 

Koopbereidheid minder negatief

De koopbereidheid kwam in december uit op -21, tegen -24 in november. Het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden en het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden verbeterden. Consumenten waren voor het eerst na oktober 2021 weer positief over hun financiële situatie in de komende twaalf maanden. Ook vonden consumenten de tijd voor het doen van grote aankopen minder ongunstig dan in november.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, koopwoningen, volumedaling, prijsdaling, december, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Incoda: innovatie en vakmanschap
lees verder
Groei discounters
Ondanks meer koopkracht blijft de Nederlandse consument op de kleintjes letten, waarbij lage-prijs aanbieders marktaandeel winnen, zowel in food als in non-food. Zo blijkt uit een analyse van ING research.
lees verder
Verkoop Belgische winkels Leenbakker
Woonwarenhuis Leenbakker (Home Fashion Group) leidt verlies in België en zet nu alle winkels te koop.
lees verder
Brinker organiseert Trendevent
Zes interieurmerken slaan dit najaar de handen ineen met Together On Trend in Bemmel. Het gezamenlijke event moet retailers en interieurprofessionals in oktober een compact en inspirerend overzicht geven van actuele collecties, trends en combinaties.
lees verder
Vertrek Desmet bij Unilin
Unilin bevestigt het nieuws dat Ruben Desmet, general manager laminate flooring, vertrekt bij het bedrijf.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden