Investeringsaftrek bij circulariteit

Woensdag 17 februari 2021

De circulaire tapijtproducten BT40, Raw en Denim van Donkersloot komen vanaf 2021 in aanmerking voor investeringsaftrek om de aanschaf van milieuvriendelijke bedrijfsmiddelen extra aantrekkelijk te maken.
Investeringsaftrek bij circulariteit
Investeringsaftrek bij circulariteit Investeringsaftrek bij circulariteit

Donkersloot ontwikkelde in 2016 het eerste circulaire projecttapijt in samenwerking met DSM-Niaga. Door middel van de Niaga® click-unclick technologie kunnen de tapijtlagen bij einde-leven weer van elkaar gescheiden worden om de grondstoffen terug te kunnen winnen. De circulaire serie van Donkersloot voldoet dit jaar aan productcode A6342 van de Milieulijst, die de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) jaarlijks samenstelt.

 

Met de Mia (milieu-investeringsaftrek) kunnen ondernemers 27% van de investeringskosten aftrekken van de fiscale winst. De Vamil biedt de mogelijkheid om 75% van de investering af te schrijven op een willekeurig moment. Door sneller afschrijven, vermindert de fiscale winst en betaal je minder belasting in dat jaar. Dit biedt een rente- en liquiditeitsvoordeel aan de eindgebruikers van de circulaire Donkersloot-producten. Zo hoopt de Nederlandse overheid de transitie naar een duurzame circulaire economie te stimuleren.

 

Het bereiken van circulariteit gaat veel verder dan alleen het ontwikkelen van circulaire producten met eco-design, hoewel het daar wel begint. Voor circulariteit moeten producten bij einde-leven ook weer terugkomen om de grondstoffen hoogwaardig terug te kunnen winnen.

 

De Mia- en Vamil-regeling vallen onder de verantwoordelijkheid van de Ministeries van Infrastructuur en Waterstaat (IenW) en Financiën. De Belastingdienst besluit over de toekenning en RVO ondersteunt de regeling met onder andere een helpdesk, technische controles van de meldingen en technisch inhoudelijke advisering van de Belastingdienst.

 

Donkersloot werkt in Nederland samen met Mommersteeg.



Links

www.niaga.world
www.donkersloot-tapijt.nl
www.mommersteegbv.nl
www.rvo.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, kantoor, showroom, winkel, vloer, tapijt, tegel, tapijttegel, kamerbreed, polyamide, polyesther, polypropyleen, garen, wol, industrie, fabrikant, #donkersloottapijt, #vorwerk, #mommersteeg, #ruckstuhl

Gerelateerd nieuws
 
In op beurs Rotterdam
lees verder
Nieuwe baan Ruben Desmet
Voormalig Unilin topman Ruben Desmet gaat nu aan de slag als ceo bij de Corialis Group, moederbedrijf van Aliplast. Coiisalis uit Lokeren levert aluminium profielen.
lees verder
Tips voor minder tijd voor onderhoud
[Sponsored artikel] - Het is fijn om in een huis te wonen dat schoon en opgeruimd is. Toch kan onderhoud in huis een hoop tijd kosten. Maar er zijn manieren om het onderhoud te beperken en je huis toch schoon te houden.
lees verder
Groei maart 2026 omzet woninginrichting
De consumptie van Nederlandse huishoudens groeit met bijna 1% in maart 2026 ten opzichte van dezelfde maand het jaar ervoor, waarbij de consumptie van duurzame goederen sterker groeit.
lees verder
Koeka failliet
Over Koeka, een handelsfirma in knuffelzachte babyproducten uit Weesp, is begin deze week het faillissement uitgesproken. Het bedrijf leverde ledikantjes, reiswiegen, dekens en kleding voor baby's.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden