Ikea wordt duurder

Dinsdag 16 november 2021

Inter Ikea Group, het bedrijf achter de Zweedse meubelgigant, heeft aangekondigd dat de prijzen volgend jaar omhoog zullen gaan. Ondanks de hoge vraag naar de producten van Ikea daalde de winst in dit boekjaar met 17%.
Ikea wordt duurder

Deze winstdaling wordt veroorzaakt door aanhoudende hoge grondstofprijzen én problemen in de toeleveringsketen. Hierdoor zijn prijsstijgingen volgens Ikea onvermijdelijk.

 

Toen mensen door de coronacrisis meer thuis waren steeg de vraag naar Ikea-producten. Het bedrijf had echter moeite om hieraan te voldoen. Ikea verwacht dat dit ook volgend jaar een probleem blijft en dat de hoge grondstofprijzen zelfs nog groter worden kunnen worden. Tot nu toe ving Ikea zelf de stijgende kosten op, maar zal volgend jaar (het Ikea boekjaar loopt van 1 september tot 31 augustus) genoodzaakt zijn een deel van de kostenverhoging neerleggen bij de klanten.

 

Ook andere grote bedrijven kondigden al prijsverhogingen aan, dit zijn onder meer Unilever, Nestlé, PepsiCo en Kraft Heinz. Zij herkennen dezelfde problemen als Ikea.

 

P.S. 04-01-2022: Bekend is gewordne dat het geata om een gemiddelde stijging van 9%!



Links

www.ikea.com

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, interieur, inrichting, online, retail, winkel, interieurwinkel, detaillist, keten, woonwinkel, e-commerce, #ikea

Gerelateerd nieuws
Westwing groeit aanzienlijk in 2025
Westwing overtreft zijn eigen doelstellingen op het gebied van EBITDA, cashflow en marge. Voor 2026 streeft de aanbieder van woon- en interieurartikelen naar verdere groei door uitbreiding, schaalvergroting en een sterkere marktpositie in Europa.
lees verder
 
Nieuwe collectie Bizzotto
lees verder
Negatiever economisch beeld
Het Economisch beeld in Nederland is iets negatiever in maart, vooral door grotere negativiteit bij de Nederlandse consument.
lees verder
 
Jysk neemt filialen Leen Bakker over
lees verder
Herstructurering Ada
De Oostenrijkse fabrikant Ada Möbelwerke heeft op 24 maart 2026 een herstructureringsprocedure aangevraagd. De stap volgt enkele maanden na de ingebruikname van een nieuwe, gemoderniseerde beddenfabriek in Ange.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden