Ikea opent nieuw centrum voor productontwikkeling

Vrijdag 04 april 2014

Ikea heeft onlangs een nieuw centrum voor productontwikkeling geopend in Älmhult, het Zweedse dorp waar het woonwarenhuis is ontstaan. Het Democratic Design Centre is een werkplaats van 15.000 vierkante meter.
Ikea opent nieuw centrum voor productontwikkeling

In de werkplaats komen verschillende afdelingen samen om te werken aan nieuwe producten volgens het principe van democratic design: de juiste combinatie van vorm, functie, kwaliteit, duurzaamheid en een lage prijs.

'Vanaf het begin van het ontwerpproces moeten onze productontwikkelaars en designers op zoek gaan naar een goed evenwicht tussen alle elementen van democratic design. Het nieuwe centrum tilt het ontwerpproces op alle vlakken naar een hoger niveau. We maken de overstap van kantoor naar een ‘fabriek voor ideeën’. Het is gebouwd om medewerkers uit te dagen, te inspireren en de samenwerking en uitwisseling van ideeën over de hele waardeketen te stimuleren. Op deze manier kunnen we nog betere oplossingen bieden voor alledaagse problemen”, aldus Marcus Engman, IKEA Group Design Manager.

Het IKEA assortiment bestaat uit 9.500 producten. Ieder jaar worden er zo’n 2.000 nieuwe producten ontworpen en ontwikkeld in Älmhult. De opening van het nieuwe Democratic Design Centre onderstreept de rol van Älmhult als de bakermat van nieuwe ontwikkelingen. De volgende afdelingen nemen hun intrek in het centrum: alle productontwikkelingsteams, Strategie & Design, Materiaal & Techniek, Verpakkingsconcepten en de Pattern Shop, waar prototypes worden ontwikkeld.







Links

www.ikea.nl

Tags

interieur, woninginrichting, wonen

Gerelateerd nieuws
 
NIeuwe directeur Kees Smit
lees verder
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder
Cloudpillo op Forbes-lijst
De opname van Lars van der Wijst en Jens Timmers, oprichters van het slaapmerk Cloudpillo, in de prestigieuze Forbes 30 Under 30 Europe-lijst is een opvallende erkenning voor een jong merk in de slaap- en interieurbranche.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder
 
Quinti verrast in Milaan
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden