IKEA LED-CAMPAGNE VOOR VLUCHTELINGEN

Maandag 28 april 2014

Amsterdam– De jaarlijkse ‘Beter licht, beter leven’ campagne van IKEA heeft wereldwijd 7,7 miljoen euro opgebracht voor betere levensomstandigheden in vluchtelingenkampen. De opbrengst in alleen Nederland voor dit goede UNHCR-doel was 385.138 euro.
IKEA LED-CAMPAGNE VOOR VLUCHTELINGEN

Van 3 februari tot 29 maart 2014 hebben alle IKEA winkels wereldwijd voor elke verkochte LEDARE led-lamp 1 euro gedoneerd aan de VN Vluchtelingenorganisatie UNHCR. Met de opbrengst kan UNHCR 350.000 kinderen en hun families in vluchtelingenkampen in Ethiopië, Tsjaad, Bangladesh en Jordanië voorzien van duurzame verlichting en energie door middel van lantaarns- en straatverlichting op zonne-energie en zuinige fornuizen. Daarnaast wordt de opbrengst besteed aan beter lager onderwijs.

Op dit moment zijn er wereldwijd bijna 10,5 miljoen vluchtelingen, waarvan de helft kind is. In de vluchtelingenkampen waar deze mensen leven, is er door gebrek aan stroom na zonsondergang vaak geen of weinig licht. Dit zorgt voor onveilige situaties. Dankzij de campagne, worden de vluchtelingenkampen een veiligere plek om te leven voor kinderen en hun families. Een straatlantaarn op zonne-energie kan bijvoorbeeld al licht bieden aan 300 vluchtelingen, waardoor het een stuk veiliger wordt om ’s avonds buiten rond te lopen. En dankzij een lantaarn op zonne-energie kunnen kinderen na zonsondergang binnen hun huiswerk maken.

'Het gebrek aan licht en energie heeft een grote impact op de veiligheid en het onderwijs van miljoenen vluchtelingen wereldwijd, vooral vrouwen en kinderen. We willen klanten en medewerkers van IKEA ontzettend bedanken voor hun bijdrage aan deze campagne waardoor we de meest kwetsbare mensen op deze aarde van licht en energie kunnen voorzien, aldus António Guterres, Hoge Commissaris van UNHCR.

De IKEA Foundation werkt sinds 2012 samen met UNHCR om families en kinderen in vluchtelingenkampen te voorzien van onderdak, zorg en onderwijs.



Links

www.ikea.nl

Tags

verlichting, ikea, goede doelen, unhcr, led, vluchtelingen, VN,

Gerelateerd nieuws
 
Spiegel met een geheim
lees verder
Doorstart Riviera Maison
Riviera Maison maakt een doorstart dankzij de overname door Dutch Interior.
lees verder
Ikea verlaagt weer prijzen
Ikea gaat door met prijsverlagingen, na de eerste rondes van vorig jaar.
lees verder
 
Interieur Carriere op Incoda 2025
lees verder
Kies professioneel interieuradvies
[Sponsored artikel] - Ga je binnenkort verhuizen of ben je van plan om je gehele bestaande interieur te vernieuwen? Dan staat je nog veel te wachten. En is het slim om een stylist in de arm te nemen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden