De detailhandel heeft in mei 4,6% meer omgezet dan in mei 2022, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 5,8% lager. De omzet van de foodsector groeide met 8,4% en de omzet van de non-foodsector met 1,2%. Online is 4,8% meer omgezet dan een jaar eerder.
De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in mei. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 6,3% hoger dan in mei 2022.
De omzet van de non-foodwinkels groeide in mei 2023 met 1,2%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 7,5% lager dan een jaar eerder.
De drogisterijen, de winkels in recreatie-artikelen, de winkels in meubels en woninginrichting, de winkels in consumentenelektronica en de winkels in schoenen en lederwaren hebben in mei meer omgezet dan in mei 2022. Daarentegen hebben de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren) en de kledingwinkels in mei minder omgezet.
De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in mei 8,4% meer omzet behaald dan in mei 2022. Het verkoopvolume was 4,2% lager dan een jaar eerder. De omzet van de supermarkten lag 9,1% hoger, de omzet van de speciaalzaken was 3,2% hoger.
De online omzet was in mei 4,8% hoger dan in mei 2022. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 5,3% meer omgezet. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 4,1% hoger.
De online omzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, de winkels in overige non-foodartikelen en de consumentenelektronica lag in mei 2023 hoger dan in mei 2022. De online omzet van en kledingwinkels was lager dan een jaar eerder.
Links
www.cbs.nl
Tags
Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, mei, #cbs