Heineken en Berlusconi in Home24

Donderdag 21 mei 2015

Emerce.nl ziet duitse vakmedia speculeren over een beursgang voor Home24. Familie van bierbrouwer Heineken en de zoon van Silvio Berlusconi namen onlangs een belang in de interieurwebwinkel.
Heineken en Berlusconi in Home24

De directie van Rocket Internet (Alexander Kudlich, Oliver Samwer, Peter Kimpel) luidde de openingsbel in Frankfurt bij de beursgang van het bedrijf in oktober 2014.

Eerder deze week maakte online interieurwinkel Home24 bekend dat het zijn rechtsvorm heeft veranderd van een bv in een nv. Een duidelijke reden geeft de leiding van Home24 niet voor de verandering, maar dit kan dus een voorteken kan zijn voor een beursgang, zo destilleert Erwin Boogert van Emerce uit de Duitse berichtgeving. Dat lijkt vreemd. Want hoewel ook Zalando en Rocket Internet afgelopen nazomer vergelijkbare administratieve transities ondergingen, die beiden de opmaat waren voor een beursgang, is dat bij Home24 nog wat premature.

Home24 is wel een first mover op de Europese markt voor online meubelhandel, maar de business is nog niet zo ver ontwikkeld als die bij Rocket Internet en Zalando waren ten tijde van de beursgang. Zij waren in de groeifase al een stap verder qua omzet en qua geografisch bereik.

De meubelwinkel haalde in 2014 een omzet van € 160 miljoen, een toename van 72,5% ten opzichte van het jaar ervoor. Er is echter nog sprake van een groot verlies van € 49,4 miljoen (30,8% van de totale omzet, tegen 34% in 2013). Rocket Internet heeft zijn aandelen Home24 in de boeken staan tegen een bedrijfswaardering van € 819 miljoen.

Eerder deze week werd ook bekend dat de investeringsfondsen L’Arche (voor 88% van de Heineken-familie) en Holding Italiana Quattordicesima van Luigi Berlusconi zijn ingestapt in Home24. Laatstgenoemde verwierf tevens belangen in o.m. Rocket-dochter Westwing. Het gaat om een belang van minder dan één procent.



Links

www.home24.nl
www.emerce.nl
www.westwing.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, retail, etail, winkel, online, meubelen, accessoires, decoratie, economie. meubel, meubelwinkel, woonwinkel, online, webwinkel, webshop

Gerelateerd nieuws
 
De spiegel als kunstvorm
lees verder
 
De beleving van licht
lees verder
Consumptie huishoudens stijgt door
Nederlandse Huishoudens hebben in september 0,8% meer geconsumeerd dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit betekent dat de consumptie voor de 15e maand op rij.



lees verder
 
Sofasysteem Ellipse
lees verder
Ondernemers verwachten meer te investeren
Nederlandse ondernemers verwachten meer investeringen te doen in 2026. De winstgevendheid is in het laatste kwartaal gedaald.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden