Groei detailhandel juni

Maandag 31 juli 2023

De Nederlandse detailhandel heeft in juni 8,1% meer omgezet dan in juni 2022, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 1,4% lager.
Groei detailhandel juni
Groei detailhandel juni Groei detailhandel juni

De omzet van de foodsector groeide met 10,8% en de omzet van de non-foodsector met 7,1%. Online is 5,2% meer omgezet dan een jaar eerder, zo meld het CBS.


De omzet van de non-foodwinkels groeide in juni 2023 met 7,1%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 0,3% lager dan een jaar eerder.

De kledingwinkels, de drogisterijen, de winkels in recreatie-artikelen, de winkels in schoenen en lederwaren, de winkels in meubels en woninginrichting, de winkels in consumentenelektronica en de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren) hebben in juni meer omgezet dan in juni 2022.

 

De online omzet was in juni 5,2% hoger dan in juni 2022. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 2,0% meer omgezet. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 9,1% hoger.

 

De online omzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, de kledingwinkels en de winkels in overige non-foodartikelen lag in juni 2023 hoger dan in juni 2022. De online omzet van de consumentenelektronica was lager dan een jaar eerder.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, juni, #cbs

Gerelateerd nieuws
Geen nieuwe sluitingen Leen Bakker
Woonketen Leen Bakker is niet van plan op korte termijn extra winkels te sluiten. Dat laat een woordvoerder van moederbedrijf Homefashion Group weten aan Retailtrends.
lees verder
Angela van Dongen naar Inretail
Angela van Dongen stapt na ruim twee jaar bij Upstairs over naar Inretail, waarbij ze een MT-functie gaat vervullen.
lees verder
 
Masha de Boer overleden
lees verder
Huishoudens kopen minder
De consumptie van Nederlandse huishoudens krimpt in februari, ook het volume in duurzame consumptiegoederen is dalend.
lees verder
Sterke groei woninginrichting februari
De Nederlandse detailhandel heeft 1,3% meer omgezet in februari 2026. De groei van meubel- en woninginrichtingswinkels is echter een stuk hoger.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden