Groei detailhandel in juli

Dinsdag 02 september 2025

De Nederlandse detailhandel zet 5% meer om in juli, ook de winkels in woninginrichting laten een duidelijke groei zien.
Groei detailhandel in juli
Groei detailhandel in juli Groei detailhandel in juli

De detailhandel in Nederland heeft in juli 5,0% meer omgezet dan in juli 2024, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 3,2% hoger. De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 4,9% en de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) met 5,2%. Online is 6,2% meer omgezet dan een jaar eerder.


De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in juli 2025 met 4,9%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 4,1% hoger dan een jaar eerder.

De winkels in recreatieartikelen, de winkels in schoenen en lederwaren, de drogisterijen, de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren), de winkels in meubels en woninginrichting, en de kledingwinkels hebben in juli 2025 allemaal meer omgezet dan in juli 2024. De winkels in consumentenelektronica hebben echter in juli minder omgezet dan een jaar eerder.

 

De onlineomzet was in juli 6,2% hoger dan in juli 2024. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 9,8% meer omgezet. De onlineomzet van winkels, waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multichannelers), was 0,8% hoger.

 

De onlineomzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, de winkels in consumentenelektronica en de winkels in overige non-foodartikelen lag in juli 2025 hoger dan in juli 2024. De onlineomzet van winkels in kleding was echter lager dan een jaar eerder.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, omzetontwikkeling, groei, detailhandel, juli, food, nonfood, online, winkels, recreatieartikelen, supermarkten, schoenen, lederwaren, drogisterijen, doehetzelfartikelen, meubels, woninginrichting, kledingwinkels, webshops, multichannel, voedingsmiddelen, nonfoodartikelen, kleding, #cbs

Gerelateerd nieuws
Jazz breidt zitcollectie uit
Turri presenteert de nieuwe gestoffeerde collectie Jazz, ontworpen door Giuseppe Viganň. De serie bestaat uit een twee- en driezitsbank en was eerder dit jaar als preview te zien tijdens de Meubelbeurs in Milaan.
lees verder
 
Manager Retail voor Sleeptrade
lees verder
Groei consumptie woninginrichting
De consumptie van huishoudens in Nederland is volgens het CBS in april met 1% gegroeid, vooral duurzame goederen (waaronder woninginrichting) stegen sneller.
lees verder
Idd cologne kiest opnieuw stad
Beurs en showrooms vormen samen één programma in Keulen. De editie van 2026 sluit opnieuw aan op Orgatec en richt zich op wonen, hospitality en design.
lees verder
Verschil maken met een patroon
Met de Moods-collectie laat Moduleo zien dat vloerdesign veel meer is dan een basis, het wordt een bepalend element in de totale ruimtebeleving.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden