Financiering via kickstarter

Donderdag 16 maart 2023

Nieuwe vormen van marktintroductie en financiering ontwikkelen zich snel. Een mooi voorbeeld is de ontwikkeling en introductie van een kindermeubel door Clover Living.
Financiering via kickstarter

Een aantal e-commerce- en marketingspecialisten van Greenhouse Group zet hun expertise in voor de internationale lancering van een kindermeubel. De kickstartercampagne was binnen vier uur al overtekend.

Het idee voor het meubel van Clover Living van oprichters Carly Maas en Julie Westrik vond al snel tractie op Kickstarter, zo valt te lezen op Emerce.

 

De onderneemsters zoeken tot eind deze maand twintigduizend euro, maar de toezeggingen daarvoor waren in no-time al binnen. Daaruit leerden ze direct de landen kennen waarop ze zich kunnen richten bij de officiële release. Dat zijn: Duitsland, Italië, Engeland en Amerika.

 

Westrik: 'Als jonge moeders waren we zelf op zoek naar een kindermeubel dat niet alleen leuk is voor kinderen, maar wat je als ouder ook zelf kan stijlen zodat het goed staat in je interieur. Dat konden we nergens vinden. Het was toch vaak plastic fantastic of juist heel erg duur.' Met Studio Mango ontwierpen ze een houten, duurzaam zit- en knutselmeubel.

 

Met de kennis van ex-Greenhouse Group-ondernemers Marijn Maas, Mark Mansveld en Ralf van Lieshout werd een marketingstrategie opgetuigd. De keuze viel op het op- en uitbouwen van het merk en verkoop via de eigen webwinkel. Van Lieshout: 'Je wint inderdaad snel bereik op marktplaatsen, maar je raakt ook al snel in een prijsgevecht. Dat willen we per se niet. We beginnen met direct to consumer, willen naar live en social commerce en sluit de fysieke retail daarna niet uit. Uiteindelijk komen we wellicht ook op marktplaatsen, maar dan wel tegen een premium prijs.”

 

Met de eerste tienduizenden euro’s uit de Kickstarter-campagne gaat Clover Living de eerste batch laten produceren. Dat gebeurt in Azië. Kleine voorraden worden verspreid over de wereld opgeslagen om bestellingen lokaal snel te kunnen vervullen. Van Lieshout: 'Branding is alles dat we nu doen. We besteedden daarom bijvoorbeeld veel aandacht aan productfotografie.'

 

Het kindermeubel zelf is een vrij basaal en stevig object. Een stoel en wandtafel in drie kleuren. De extra verkopen, zie het als add-ons, moeten in de toekomst vorm krijgen met zogeheten themapakketjes. Denk aan magneten, lampjes, bakjes en vakjes in bepaalde thema’s. Bijvoorbeeld: feestdagen, hobby of favoriete. 'Maar denk ook aan influencers die als co-creator hun eigen themapakketjes ontwerpen en die ook zelf verkopen.'



Links

www.cloverliving.com

Tags

nieuws, interieur, businessmodel, financiering, ontwikkeling, kindermeubel, zitje, vernieuwing, website, internationaal, logistiek, zitje, stoel, spiegel, logistiek, opslag, website, fotografie, influencer, cocreation, ontwerpen, crowdfunding, #greenhouse, #cloverliving, #kickstarter

Gerelateerd nieuws
Verdere daling consumentenvertrouwen
Het consumentenvertrouwen in Nederland blijft dalen. Ook het moment voor doen van grote aankopen wordt steeds ongunstiger voor de consument.
lees verder
 
Nieuwe accountmanager Intr Utrecht
lees verder
Groei Intergamma
Intergamma, het bedrijf achter de Gamma– en Karwei-bouwmarkten, heeft de omzet en marge in 2025 zien stijgen, zo blijkt uit het jaarverslag.
lees verder
Fonq en Naduvi verkocht
De curatoren van woonwebwinkel Fonq hebben de handelsnamen Fonq en Naduvi verkocht. Dat melden verschillende media op basis van informatie uit het faillissementsdossier.
lees verder
 
Vernieuwde Meubelbeurs wereld
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden