Duizend banen weg bij Signify

Maandag 29 januari 2024

In december bleek al dat ongeveer 300 banen op de tocht stonden bij Signify, de voormalige lichtdivisie van Philips. Nu kondigt het bedrijf echter aan dat wereldwijd 1.000 banen verdwijnen.
Duizend banen weg bij Signify

Foto: De nieuwe Spring Oasis-collectie van Philips Mycreation bestaat uit twee unieke hanglampen, voor 50% gemaakt van materialen die zijn teruggewonnen uit gebruikte waterkannen.

 

 

Dit besluit is volgens Signify's topman Eric Rondolat een reactie op de huidige moeilijke marktomstandigheden. De reorganisatie werd door Signify in december aangekondigd, maar toen werden geen getallen genoemd. Nu zegt Rondolat dat het niet om de geschatte 300, maar om 1.000 banen gaat. Volgens verschillende media zal het banenverlies in Nederland onder de 500 liggen, al is dit opnieuw niet door het bedrijf zelf bevestigd. Buiten Nederland zullen de overige banenreducties plaatsvinden in de 29 landen waar het bedrijf actief is.

 

In 2023 werden al 2.700 banen geschrapt bij Signify, voornamelijk in de productiesector. Het bedrijf is van ongeveer 35.000 werknemers eind 2022 gedaald naar 32.000 werknemers.

 

Signify wil met deze ontslagronde ongeveer € 200 miljoen te besparen. De focus ligt vooral op niet-productiegerelateerde uitgaven, waaronder het hoofdkantoor in Nederland. De ontslagronde heeft te maken met een daling in omzet en nettowinst in het laatste kwartaal van 2023. Er is een algemene daling in de vraag naar lampen, en de Chinese markt herstelt zich vooralsnog niet.



Links

www.signify.com/nl-nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, project, kantoor, retail, winkel, licht, verlichting, lamp, fabrikant, led, halogeen, armatuur, domotica, bluetooth, app, omzet, omzetcijfers, kwartaalcijfers, reorganisatie, #philips, #philipshue, #philipshuebridge, #signify

Gerelateerd nieuws
 
Remco de Groot verlaat Lightboxx
lees verder
Japandi keuken: rustig en functioneel
[Sponsored artikel] - Interieurtrends komen en gaan, maar sommige stijlen blijven langer. Zoals de Japandi stijl. Deze combinatie van Japans en Scandinavisch design wint al jaren aan populariteit, ook voor keukens.
lees verder
Nieuwe editie Hospitality Design Days
Van 9 t/m 11 februari wordt de derde editie van de Hospitality Design Days (HDD) georganiseerd in Culemborg, met de deelname van 15 Nederlandse merken.
lees verder
Hoe kies je de beste laminaatvloer?
[Sponsored artikel] - Ben je toe aan een nieuwe vloer en overweeg je laminaat? Goede keuze! Laminaatvloeren zijn niet alleen stijlvol, maar ook praktisch en betaalbaar. Maar hoe kies je nu de beste laminaatvloer voor jouw huis?
lees verder
Effect van epoxy vloercoating
[Sponsored artikel] - Een epoxyvloer is enorm populair geworden. Dat is niet zonder reden. De vloer valt direct op: strak, glanzend en naadloos, en tegelijkertijd verrassend praktisch.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden