Dreigend faillissement Casa NL

Donderdag 10 april 2025

Na het faillissement in België zullen de Casa-winkels in Nederland waarschijnlijk binnenkort ook failliet gaan. Na de aanvraag heeft Casa de lonen over maart uitbetaald, maar aanvraag door de vakbond blijft staan.
Dreigend faillissement Casa NL

De Nederlandse Casa-winkels zullen waarschijnlijk binnenkort ook failliet gaan. Vakbond AVV en de ondernemingsraad hebben gezamenlijk het faillissement aangevraagd bij de rechtbank. Deze stap is gezet nadat in maart de salarissen van de circa 115 werknemers niet werden uitbetaald – ondanks eerdere toezeggingen van het bedrijf.

 

Volgens AVV is het vertrouwen van de werknemers volledig verdwenen. 'Sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf begin maart is er nauwelijks nog sprake van aansturing. Er is geen duidelijkheid, geen communicatie, en geen toekomstperspectief,' aldus de bond.

 

Casa Nederland exploiteert achttien winkels en heeft nog circa 100 medewerkers. Het functioneren van de winkels kwam de afgelopen weken vrijwel stil te liggen. IT-systemen werkten niet meer naar behoren, en de voorraden in de winkels raakten op doordat nieuwe leveringen uitbleven.

 

De situatie verslechterde verder nadat Casa België, waaronder ook het hoofdkantoor en distributiecentrum vielen, failliet ging. Casa Nederland viel formeel buiten dat faillissement, omdat het een aparte vennootschap betreft, maar de banden met het moederbedrijf zijn zodanig nauw dat ook de Nederlandse vestigingen zwaar getroffen werden. Het Belgische Casa was namelijk verantwoordelijk voor essentiële processen zoals inkoop, logistiek en loonadministratie.

 

In oktober 2024 werd al uitstel van betaling aangevraagd, nadat de onderneming in steeds zwaarder financieel weer verzeild raakte. De verliezen stapelden zich op: waar in 2022 nog sprake was van een verlies van € 4,5 miljoen, liep dat in 2023 op tot ruim € 49 miljoen. Oorzaken waren onder meer stijgende kosten, een verzadigde markt en hevige concurrentie van formules als Ikea en Action.

 

P.S. 30-04-2025: Casa is failliet!



Links

www.casashops.com

Tags

nieuws, interieur, faillissement, belgie, nederland, frankrijk, italië, zwitserland, luxemburg, distributiecentrum, winkelketen, winkels, sluiting, interieurartikelen, woonaccessoires, schulden, faillissement, doorstart, financiering, opties, aandeelhouders, schuldeisers, vakbond, ondernemingsraad, salaris, uitbetaling, medewerkers, logistiek, IT-systemen, #casa, #casa-international, #casashops

Gerelateerd nieuws
Kunst, design en vakmanschap
Tactiele kunst aan de kade: Studio Irene van Ophoven presenteert eind maart haar collecties tijdens de Rotterdam Art Week.
lees verder
Bestellen bij Fonq onmogelijk
Bij de webshops van Fonq en Naduvi kunnen klanten momenteel geen bestellingen plaatsen. Op beide sites verschijnt een melding dat er tijdelijk geen betalingen worden geaccepteerd. Dat melden verschillende retailmedia nadat de holding achter de platforms uitstel van betaling heeft aangevraagd.
lees verder
Groot belang functioneel textiel
Functioneel textiel is de strategische motor voor productontwikkeling op de internationale textielvakbeurs Techtextil 2026 van 21-24 april in Frankfurt.
lees verder
Nieuwe directie Leolux
Leolux Furniture Group heeft een nieuw directieteam. Vanaf 16 maart staat het bedrijf onder leiding van Mathijs van der Zwaluw en Margriet van Zijl. De Venlose meubelfabriek kiest dus voor een complementaire leiding.
lees verder
 
Historische wandtapijt als behang
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden