De Stijl ook bij Pastoe

Vrijdag 05 mei 2017

Zoals u waarschijnlijk bekend is, is dit jaar het 100-jarig bestaan van kunststroming De Stijl. Diverse organisaties en bedrijven spelen hierop. Zo ook Pastoe, op een museale manier.
De Stijl ook bij Pastoe
De Stijl ook bij Pastoe

Eerder publiceerden we reeds over dat bijvoorbeeld Abodee en Arteaux inspelen op De Stijl. En zal het hoogtepunt van het Festival Designkwartier in Den Haag (19-21 mei) een De Stijl-expositie in Paleis Noordeinde zijn.

Ook Pastoe doet dit nu door haar kasten te kleuren met de primaire kleuren rood, geel en blauw en de namen van de belangrijkste ontwerpers van deze stroming (Theo van Doesburg, Bart van der Leck, Piet Mondriaan, Vilmos Huszár en Gerrit Rietveld) aan de kasten te geven. De kasten worden tentoongesteld door verschillende Nederlandse musea.

Zo is 'De Gerrit' tot 11 juni onderdeel van de collectie van het Centraal Museum in Utrecht en zal 'De Theo' in de tentoonstelling 'From Mondriaan to Dutch Design' getoond worden van 24 juni tot 31 december in het Van Abbe Museum in Eindhoven.

 

Meer over Mondriaan en De Stijl is ook te vinden in dit artikel van Bret van Putten.

 



Links

www.abodee.nl
www.arteaux.nl
www.destijlutrechtamersfoort.nl
www.festivaldesignkwartier.nl
www.pastoe.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, project, woonaccessoire, kast, meubel, kleinmeubel, #pastoe, #destijl

Gerelateerd nieuws
Kave Home stores
Interieurspecialist Eijerkamp heeft vestigingen in Zutphen en Veenendaal, en opent hier de eerste stores in Nederland van het Spaanse merk Kave Home.
lees verder
 
Te weinig aandacht voor retail
lees verder
Extra aandeelhouder Tica
Rogier Uivel treedt toe als nieuwe medeaandeelhouder van Tica, naast Martijn Cliteur en Robert Segers, die dat sinds 2009 zijn.
lees verder
Andreas Ohr leidt Dauphin
Dauphin Office Interiors heeft Andreas Ohr (37) benoemd tot algemeen directeur. Sinds begin september is Ohr verantwoordelijkheid over Human Resources en IT, naast de portefeuilles die hij al sinds oktober 2024 beheert als chief commercial officer.
lees verder
Woonindustrie: ontzorgt en breidt uit
Tijdens de Najaarsvakdagen sprak Interieurjournaal met Jeroen van der Borg, operationeel directeur van De Woonindustrie. Volgens hem is het succes van het beurscentrum te danken aan meer dan alleen het verhuren van meters.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden