Dalende omzet Belgische meubelindustrie

Dinsdag 05 november 2019

Fedustria, de federatie van de textiel-, hout- en meubelindustrie, maakt bekend dat het vertrouwen van de Belgische consument in september 2019 een nieuw dieptepunt bereikte. De omzet daalde in de eerste helft van 2019 met 3,5%.
Dalende omzet Belgische meubelindustrie

De daling van de omzet in de meubelindustrie is sterkst in de sector van het woonmeubilair (-3,9% in 2018; -6,6% in de eerste helft van 2019). Ook de omzet van keuken- en badkamermeubelen daalt met 4%, terwijl die in 2018 nog positief was (+3,3%). Kantoor- en winkelmeubelen dalen licht, terwijl de slaapsector beter nieuws meldt: matrassen en bedbodems plussen (+1,3%) in het eerste semester van 2019.

 

De mogelijke redenen voor de omzetdaling in de meeste sectoren blijven grotendeels onveranderd: lage bezoekersaantallen in de Belgische meubelhandel, nog steeds de belangrijkste afzetmarkt voor veel Belgische producenten, een laag consumentenvertrouwen, andere prioriteiten bij de consument (tweedehands aankopen, online winkelen), politieke onzekerheid en de nakende Brexit.

 

De meubelexport maakt iets goed van de negatieve omzet. In de eerste helft van 2019 steeg de uitvoer van Belgische meubelen(inclusief doorvoer) namelijk in waarde met 7,1% in vergelijking met de eerste helft van 2018. Er werden voor 782 miljoen euro aan meubelen geëxporteerd. Onder meer de export naar Nederland groeit.



Links

www.fedustria.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, industrie, fabrikant, meubelindustrie, meubelfabrikant, omzet, slaap, slapen, slaapkamer, matras, bed, bodem, ledikant, slaapsysteem, onderzoek, enquête, #fedustria

Gerelateerd nieuws
Nieuwe commisaris EK retail
Ondernemer Paul Berden van de bekende winkelketen Berden uit Venlo-Blerick treedt toe tot Raad van Commissarissen van EK Retail.
lees verder
Einde Nolte Germersheim
Het doek valt voor Nolte Möbel. Het bekende Duitse familiebedrijf sluit in juli 2025 definitief de deuren. De zoektocht naar een overnamekandidaat is mislukt, waardoor ook de laatste 230 werknemers hun baan verliezen.
lees verder
 
Nieuwe directeur Kees Smit
lees verder
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden