Chinees design met Belgisch tintje

Zaterdag 07 januari 2023

Antwerpse designer Axel Enthoven ontwierp de East-West meubelcollectie voor het Chines merk Camerich. Topdesign, made in China.
Chinees design met Belgisch tintje
Chinees design met Belgisch tintje Chinees design met Belgisch tintje Chinees design met Belgisch tintje

Camerich is in 1997 opgericht door de Chinese ondernemer Fu Haijun. In 25 jaar is het bedrijf uitgegroeid tot het bekendste Chinese meubelmerk in het topsegment. Verkooppunten bevinden zich verdeeld over de hele wereld. Camerich Europe opereert vanuit Antwerpen. David van Loo, oprichter van Divani, heeft de exclusieve import- en exportrechten voor Camerich in West-Europa.

 

Camerich heeft een eigen R&D-team met designers, maar werkt soms ook samen met externe ontwerpers, zoals Axel Enthoven. Zijn nieuwe East-West meubelcollectie geeft Camerich meer bekendheid in Europa. Vooralsnog bestaat de collectie uit modulaire sofa’s en fauteuils, maar ontwerpen van tafels en stoelen liggen al klaar.

 

Enthoven werkte al voor merken als De Sede, Giorgetti, Leolux, Durlet, Busnelli en Brunati. In een interview in De Tijd zegt hij dat de materialen, de details en de afwerkingen van Camerich echt top zijn, terwijl de prijzen zo’n dertig procent lager liggen dan bij westerse designmerken. Voor de nieuwe ontwerpen vond Enthoven inspiratie in zestiende-eeuwse Chinese artefacten zoals harnassen. Het modulair zetelsysteem heeft eenzelfde bodemplaat waarop de rug en zijkanten worden bevestigd. Daarop passen verschillende types armleuningen, bijvoorbeeld voor een één-, twee- of driezit. De meubels zijn volledig demonteerbaar en bestaan uit kleine onderdelen. Dit vergemakkelijkt het transport.



Links

www.camerich-europe.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, kantoor, meubel, slaap, slapen, nacht, verlichting, licht, interieurbekleding, interieurstof, stof, meubelstof, interieurtextiel, meubelstoffen, stoel, fauteuil, bank, design, designmeubel, #camerich, #axelenthoven, #divani

Gerelateerd nieuws
 
Designtrends volgens Jysk
lees verder
Jodeco opnieuw opgestart
Jodeco Glass maakt een doorstart onder de nieuwe eigenaren Duif International en B Living. Daarmee is de continuïteit van het merk verzekerd en blijft het bestaande assortiment glasproducten beschikbaar voor klanten.
lees verder
 
Interieurclubawards 2025
lees verder
Rolluiken thuis in jouw stijl
[Sponsored artikel] - Ben je bezig met het upgraden van je huis? Er zijn verschillende manieren om je woning comfortabeler en veiliger te maken. Zoals het laten plaatsen van rolluiken.
lees verder
Nieuwe functie Philipp Ferger
De vice-president van onder andere de Ambiente beurs gaat per 1 januari een nieuwe uitdaging aan als mede-verantwoordelijke voor onder meer Eurobike.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden