Carpetright dieper in het rood

Woensdag 25 juni 2014

Carpetright heeft zijn verlies verder uitgediept: de Britse verkoper van vloerbekleding sluit zijn boekjaar af met een malus voor belastingen van 7,2 miljoen pond of omgerekend 9 miljoen euro. Het management wijst vooral naar de Nederlandse markt.
Carpetright dieper in het rood

De Britse keten zag haar omzet in het boekjaar dat afgesloten werd op 26 april met 2,2% dalen tot 447,7 miljoen pond of 560 miljoen euro. Op de Britse thuismarkt bleef de daling van het verkoopcijfer beperkt tot 1,5%, in de rest van Europa – wat op Ierland, Nederland en België slaat – was er een terugval met 5,4%.

 

Nederlandse markt

De vergelijkbare cijfers maakten het nog wat scherper: in het Verenigd Koninkrijk gingen de vergelijkbare verkoopcijfers er 0,2% op achteruit, in de rest van Europa was er in lokale munt een terugval met 8,6%.

Carpetright verwijst daarbij vooral naar de zwakke Nederlandse markt, waar consumenten veel minder uitgeven aan de inrichting van hun woning. En dat knaagt zowel aan de omzet als aan het resultaat van de keten.

 

Operationele winst halveert

Dit alles leidde tot een halvering van de operationele winst van 9,7 miljoen pond naar 4,6 miljoen pond of 5,8 miljoen euro. Worden daarbij ook eenmalige kosten zoals verliezen op de verkoop van activa en huurprovisies verrekend, dan groeit het verlies van 5,1 miljoen pond in 2013 naar 7,2 miljoen pond of 9 miljoen euro nu.

'We verwachten dat de handel uitdagend blijft', reageert uittredend voorzitter Lord Harris. Vanaf 21 juli wordt hij opgevolgd door Wilf Walsh, die zijn strepen verdiende bij muziekketen HMV en bookmaker Coral.

 

Bron: www.retaildetail.nl



Links

www.carpetright.co.uk
www.retaildetail.nl

Tags

tapijt, vloer

Gerelateerd nieuws
Erkenning duurzaamheid
Vloerenleverancier Parador uit het Duitse Coesfeld heeft opnieuw een gouden medaille gekregen in de Ecovadis duurzaamheidsranglijst in 2025.
lees verder
Nieuw merk traprenovatie
Vic traprenovatie: praktisch, stijlvol en binnen één dag geďnstalleerd. Deze overzettreden voor trappen zijn nu exclusief voor klanten van Intr.
lees verder
Versnelling duurzaamheid
Uit het duurzaamheidsrapport 2024 van het bedrijf blijkt dat Forbo uit Assendelft versneld koers zet naar een circulaire toekomst.
lees verder
 
Vincent Van Duysen voor Kettal
lees verder
Noviteiten bij Quick Step
Unilin onthult binnenkort vloerinnovaties bij haar vloerenlabel Quick-Step tijdens de Flanders Flooring Days op het hoofdkantoor in Wielsbeke.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden