Beter Bed beter

Vrijdag 17 juli 2015

Beter Bed Holding heeft een positief tweede kwartaal achter de rug. Alle landen hebben hogere omzetten gerealiseerd. Vooral België springt er met maar liefst 45,5% uit.
Beter Bed beter


De omzet steeg in het tweede kwartaal met 10,4% naar € 83,9 miljoen (like-for-like 7,7%). De EBIT over het tweede kwartaal 2015 naar verwachting € 1,3 miljoen hoger.

In Duitsland steeg de omzet in het tweede kwartaal met 9,1% ondersteund door promoties en nieuwe reclamecampagnes. In vergelijkbare winkels steeg de omzet in Duitsland in het tweede kwartaal met 9,4%.
 
In Nederland steeg de omzet in het tweede kwartaal met 9,7% mede als gevolg van een aantrekkende vraag en commerciële acties. In vergelijkbare winkels nam de omzet in het tweede kwartaal toe met 5,7%.
 
Oostenrijk, Zwitserland, Spanje en België lieten in het tweede kwartaal een omzetgroei zien van respectievelijk 14%, 22,7%, 10,9% en 45,5%.
 
De totale omzet van de onderneming komt over het eerste halfjaar uit op € 186,1 miljoen (een toename van 10,3% vergeleken met 2014). De totale omzet in vergelijkbare winkels is over het eerste halfjaar 2015 met 9,1% gestegen.
 
Als gevolg van commerciële acties (waaronder gratis levering) is de brutomarge in het tweede kwartaal gedaald naar 56,7% (in 2014: 57,7%). Reden hiervoor is dat vanaf het vierde kwartaal 2014 de kosten van gratis leveringen niet als kosten worden geboekt maar voortaan in de brutomarge worden verantwoord. Exclusief deze kosten bedroeg de brutomarge in het eerste halfjaar 57,3% (H1 2014: 57,2%).
 
De operationele kosten stegen in het tweede kwartaal met 5,6% naar € 46,3 miljoen met name als gevolg van hogere personeelskosten, afschrijvingen en marketinguitgaven.

 



Links

www.beterbedholding.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, slapen, slaap, slaapkamer, bed, ledikant, detail,retail, nachtrust, economie, resultaat.

Gerelateerd nieuws
 
Brussels Balthazars 2025!
lees verder
Visgraat vloer: tijdloze elegantie thuis
[Sponsored artikel] - Op zoek naar een vloer die zowel stijlvol als tijdloos is? Bij Laminaat-plaza vind je een uitgebreide collectie laminaatvloeren, waaronder prachtige visgraat patronen die perfect passen in elk interieur.
lees verder
Stand van zaken Belgische meubelindustrie
Rondom de Internationale Meubelbeurs in Brussel, van 2 tot en met 5 november, publiceert Fedustria altijd een conjunctuurbericht over de Belgische meubelindustrie.
lees verder
Omzet NL-retail september 2025 groeit
De Nederlandse detailhandel heeft in september 3,8% meer omgezet dan in september 2024, volgt uit cijfers van het CBS.De interieurbranche groeide mee.
lees verder
Leenbakker winkels deels naar Jysk
Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden