AI-reclamedebuut woonbranche

Donderdag 07 augustus 2025

Nobilia, de Duitse fabrikant van keukens en complete interieurconcepten, lanceerde onlangs de allereerste volledig door AI geproduceerde reclame in de woonbranche.
AI-reclamedebuut woonbranche

De spot werd ontwikkeld in samenwerking met Seven.One Media, onderdeel van het Duitse mediaconcern Prosiebensat.1. De gehele productie – van het eerste storyboard tot animatie, editing en sounddesign – is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Daarmee is het niet zomaar een innovatieve campagne, maar een duidelijk signaal: AI verandert de spelregels in marketingcommunicatie.

 

‘Deze technologie transformeert niet alleen onze interne processen voor planning en service, maar ook hoe we als merk naar buiten treden,’ aldus Lars Bopf, ceo van Nobilia. ‘We hebben samen met de experts van Seven.One Media een volledig nieuwe manier van videoadvertising neergezet.’

 

De spot is exclusief te zien op de digitale platforms van Prosiebensat.1 en streamingdienst Joyn, met een duidelijke focus op connected TV's en on-demand content. Ook de planning en distributie van de campagne wordt gestuurd door AI. Denk aan doelgroepsegmentatie, tijdstipselectie en platformkeuze.

 

Het bedrijf uit Verl ontwikkelt ook oplossingen voor badkamers, woonkamers en garderobes. Door slimme digitalisering en AI-toepassingen wil Nobilia haar retailpartners in de hele keten ondersteunen: van ontwerp en inspiratie tot verkoop en klantcommunicatie. Dit doet het ook met AI-ondersteunde tools voor keukenplanning, inspiratie en klantadvies.



Links

www.nobilia.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, design, meubel, meubelen, tafel, kast, stoel, eetkamerstoel, eettafel, loungestoel, keuken, homeoffice, thuiskantoor, werkplek, soho, garderobe, kledingkast, #nobilia

Gerelateerd nieuws
 
High-end design op Spoga+gafa
lees verder
Contractmarkt op Meubelbeurs
De Meubelbeurs Brussel (2-5 november), zet een volgende stap in haar ontwikkeling en richt zich steeds nadrukkelijker ook op andere doelgroepen binnen de interieurbranche. Met name de hospitality- en projectmarkt krijgen in 2025 een prominente plek.
lees verder
Commissaris EK retail
Er zijn diverse wijzigingen doorgevoerd bij EK Retail. Zo treedt Johan Vlassak toe tot Raad van Commissarissen van EK Retail.
lees verder
 
Faillissement Carpetright NL
lees verder
Dotdotdo kleurt de stilte
Een nieuw Nederlands interieurmerk lanceert een modulair akoestisch wandsysteem tijdens de Dutch Design Week in Eindhoven.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden