Aanvraag faillissement Casa

Woensdag 05 maart 2025

De Belgische winkelketen Casa, die ook actief is in Nederland, vraagt faillissement aan. De interieurketen had eind oktober nog bescherming tegen schuldeisers gevraagd.
Aanvraag faillissement Casa

Het Algemeen Dagblad (AD) meld vandaag dat door het faillissement de 63 winkels in België de deuren moeten sluiten. Ook het distributiecentrum en het hoofdkantoor in Olen gaan dicht. In totaal worden 544 medewerkers in België geraakt, aldus het bedrijf in een persbericht. Wat het faillissement voor Nederland betekent, is onbekend.

 

Vorig jaar werd al bekend dat Casa, in 2019 nog genomineerd voor de beste winkelketen van België (foto; Facebook), een derde van de 34 winkels in Nederland wilde sluiten. Allerlei vestigingen sloten afgelopen jaar al de deuren, bijvoorbeeld in Delft.


Bescherming

Vanwege ‘ongunstige ontwikkelingen in de Europese ‘home & deco’-retailmarkt’ diende Casa eind oktober 2024 al een verzoek tot gerechtelijke reorganisatie in. Daardoor was het beschermd tegen schuldeisers. Die bescherming loopt tot 12 maart. ‘Tijdens die periode werd er een schuldherschikking onderhandeld met een reeks schuldeisers, maar dat heeft helaas niet geleid tot het beoogde resultaat,’ aldus Casa.

 

In de zoektocht naar extra middelen werd met twaalf partijen gesproken, zegt de interieurketen. Verschillende opties werden bekeken, zoals een doorstart met minder winkels en extra financiering van de huidige aandeelhouders. ‘Tot op het laatste moment werd naar oplossingen gezocht, maar helaas hebben alle inspanningen en de vele gesprekken niet tot een positieve uitkomst geleid. Daarnaast bleek geen enkele externe financier of strategische partij zich te willen verbinden aan een van de voorgestelde opties,’ klinkt het.

 

Internationaal

Casa International kan woensdag de schulden niet meer betalen. Het bedrijf is daarom verplicht het faillissement aan te vragen. Dat gebeurt bij de ondernemingsrechtbank van Turnhout. Het is vervolgens aan de curator om te beslissen wat er gebeurt met de winkels en het personeel. In afwachting zijn de winkels gesloten.

 

De keten is behalve in België en Nederland ook actief in Frankrijk, Italië, Zwitserland, Luxemburg, Spanje en Portugal en heeft in totaal 2.230 medewerkers. Wat zal gebeuren met de winkels buiten België hangt af van het wettelijk kader en de situatie in die landen.



Links

www.casashops.com

Tags

nieuws, interieur, faillissement, belgie, nederland, frankrijk, italië, zwitserland, luxemburg, distributiecentrum, winkelketen, winkels, sluiting, interieurartikelen, woonaccessoires, schulden, faillissement, doorstart, financiering, opties, aandeelhouders, schuldeisers, #casa, #casa-international, #casashops

Gerelateerd nieuws
Elys presenteert lichtnieuws
Elys, het verlichtingsmerk van Internova, komt dit najaar met verschillende nieuwigheden. Tijdens A&W Rotterdam presenteert het merk zijn nieuwste producten, en in september verschijnt ook de catalogus voor 2027.
lees verder
Hogere omzet bouw
De omzet in de bouw in Nederland was volgens Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in het tweede kwartaal van 2026 5,2% hoger dan een jaar eerder.
lees verder
 
Van Rossum breidt Cairn uit
lees verder
Tweedehandsplatform Ikea breder
Interieurketenbedrijf Ikea brengt haar tweedehandsplatform - na Spanje, Noorwegen, België en Luxemburg - nu ook naar Engeland. Voor een uitrol in Nederland is nog geen datum gepland.
lees verder
Goud duurzaamheidsbeleid Unilin
Unilin behaalt Ecovadis Gold voor duurzaamheidsbeleid, waardoor men behoort tot de best beoordeelde bedrijven voor deze medaille.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden