Aanvraag faillissement Casa

Woensdag 05 maart 2025

De Belgische winkelketen Casa, die ook actief is in Nederland, vraagt faillissement aan. De interieurketen had eind oktober nog bescherming tegen schuldeisers gevraagd.
Aanvraag faillissement Casa

Het Algemeen Dagblad (AD) meld vandaag dat door het faillissement de 63 winkels in België de deuren moeten sluiten. Ook het distributiecentrum en het hoofdkantoor in Olen gaan dicht. In totaal worden 544 medewerkers in België geraakt, aldus het bedrijf in een persbericht. Wat het faillissement voor Nederland betekent, is onbekend.

 

Vorig jaar werd al bekend dat Casa, in 2019 nog genomineerd voor de beste winkelketen van België (foto; Facebook), een derde van de 34 winkels in Nederland wilde sluiten. Allerlei vestigingen sloten afgelopen jaar al de deuren, bijvoorbeeld in Delft.


Bescherming

Vanwege ‘ongunstige ontwikkelingen in de Europese ‘home & deco’-retailmarkt’ diende Casa eind oktober 2024 al een verzoek tot gerechtelijke reorganisatie in. Daardoor was het beschermd tegen schuldeisers. Die bescherming loopt tot 12 maart. ‘Tijdens die periode werd er een schuldherschikking onderhandeld met een reeks schuldeisers, maar dat heeft helaas niet geleid tot het beoogde resultaat,’ aldus Casa.

 

In de zoektocht naar extra middelen werd met twaalf partijen gesproken, zegt de interieurketen. Verschillende opties werden bekeken, zoals een doorstart met minder winkels en extra financiering van de huidige aandeelhouders. ‘Tot op het laatste moment werd naar oplossingen gezocht, maar helaas hebben alle inspanningen en de vele gesprekken niet tot een positieve uitkomst geleid. Daarnaast bleek geen enkele externe financier of strategische partij zich te willen verbinden aan een van de voorgestelde opties,’ klinkt het.

 

Internationaal

Casa International kan woensdag de schulden niet meer betalen. Het bedrijf is daarom verplicht het faillissement aan te vragen. Dat gebeurt bij de ondernemingsrechtbank van Turnhout. Het is vervolgens aan de curator om te beslissen wat er gebeurt met de winkels en het personeel. In afwachting zijn de winkels gesloten.

 

De keten is behalve in België en Nederland ook actief in Frankrijk, Italië, Zwitserland, Luxemburg, Spanje en Portugal en heeft in totaal 2.230 medewerkers. Wat zal gebeuren met de winkels buiten België hangt af van het wettelijk kader en de situatie in die landen.



Links

www.casashops.com

Tags

nieuws, interieur, faillissement, belgie, nederland, frankrijk, italië, zwitserland, luxemburg, distributiecentrum, winkelketen, winkels, sluiting, interieurartikelen, woonaccessoires, schulden, faillissement, doorstart, financiering, opties, aandeelhouders, schuldeisers, #casa, #casa-international, #casashops

Gerelateerd nieuws
 
Kleine schatten
lees verder
Inflatie wordt lager
In januari 2026 waren consumentengoederen en -diensten in Nederland 2,4% duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
lees verder
Nieuwe ontwerpen Pilat & Pilat
Pilat & Pilat presenteerde recent meerdere toevoegingen aan de collectie, onder meer een nieuwe eettafel, stoel en eetkamerbank, aangevuld met een fauteuilontwerp dat teruggrijpt op een eerder ontwerp uit de jaren negentig.
lees verder
Nieuwe directeur Wittmann
Wittmann Möbelwerkstätten krijgt een nieuwe algemeen directeur: Alice Wittmann, de achter-achterkleindochter van de oprichter. Zij neemt de leiding over met verantwoordelijkheid voor marketing, productontwikkeling en verkoop.
lees verder
Interesse R+T Asia groeit
De Europese interesse van vakpubliek voor de zonwering-, deuren- en poorten-industriebeurs R+T Asia vakbeurs in Shanghai groeit.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden