Zuivere stoel uit zee

Dinsdag 08 juni 2021

Zuiver wil onze oceanen een stukje schoner te maken en tevens zorgen voor extra bewustwording. Op World Ocean Day op 8 juni pre-lanceerde Zuiver daarom een nieuwe eco-bewuste stoel gemaakt van 100% upcycled oceaanplastic: The Ocean chair.
Zuivere stoel uit zee

The Ocean chair is een ontwerp in samenwerking met de Amsterdamse Studio Ape. De zitting is volledig gemaakt van plasticafval dat uit onze oceanen wordt gehaald. Het frame is gemaakt van staal, dat 100% recyclebaar is. Met zijn organische silhouet en vijf uni-tone kleuropties (coconot milk, brown rice, desert sage, zwart en natuurlijk oceaanblauw) is deze unieke stoel volgens Zuiver een vriend van elk interieur.

 

Het plastic wordt ingezameld door Resea-project, een Deense NGO die samen met lokale vissers in Indonesië grote oceaanopruimacties organiseert (verantwoordelijk voor 15% van het wereldwijde plastic afval dat jaarlijks in onze oceanen belandt). Niet alleen worden de levensomstandigheden van de vissers verbeterd, maar ook wordt het bewustzijn vergroot om de instroom van nieuw plastic te stoppen. Resea zorgt er ook voor dat het plastic wordt hergebruikt om nieuwe producten te maken. Nadat het afval is verzameld en gesorteerd, wordt het verscheept naar een fabrikant in China, waar de productie plaatsvindt. Om het bewustzijn en de transparantie te vergroten, heeft elke stoel een QR-code op het productlabel met de exacte locatie en hoeveelheid plastic afval die tot nu toe is ingezameld.

 

Binnenkort wordt de instore-datum van The Ocean Chair bekend gemaakt. Geïnteresseerden kunnen hun e-mailadres achterlaten op de website van Zuiver, om als eerste te horen wanneer de stoel verkrijgbaar is via geselecteerde resellers. Adviesprijs € 189.



Links

www.zuiver.com
www.reseaproject.com

Tags

Nieuws, wonen, wonen, woning, residentieel, interieur, inrichting, woonkamer, eetkamer, slaapkamer, logeerkamer, meubel, woonartikel, stoel, recycle, duurzaam, plastic, hergebruik, #zuiver, #theoceanchair, #reseaproject

Gerelateerd nieuws
Opening inkoopcentrum projecten
Tica Projects in Venlo is officieel geopend. Een volledig vernieuwde B2B‑bestemming voor projectinrichters, interieurdesigners en hospitality professionals.
lees verder
Doek valt voor Hollandsch Slapen
Het doek is gevallen voor de speciaalbeurs op het gebied van slapen, Hollandsch Slapen. De overgebleven spelers verplaatsen naar verwachting hun podium naar Nieuwegein, waar in het najaar oude tijden zullen herleven met tenten voor de deur!
lees verder
 
Kettal stapt in Driade
lees verder
Beperkte volumegroei retail 2025
In 2025 heeft de Nederlandse detailhandel 3,6% meer omzet geboekt dan een jaar eerder. Het verkoopvolume was 1,6% hoger dan in 2024. De omzet van de non-foodwinkels groeide in 2025 met 3,6%.
lees verder
Nieuwe zitcollecties Segis
De Italiaanse meubelfabrikant Segis breidt zijn collectie uit met meerdere zitoplossingen voor uiteenlopende omgevingen. De nieuwe en doorontwikkelde series richten zich op werkplekken, wooninterieurs en hospitality, met aandacht voor comfort, variatie en materiaalgebruik.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden