Zekerheid over Purline

Donderdag 31 juli 2014

Om klanten, architecten en gebruikers maximale zekerheid te kunnen geven, liet Windmöller Flooring de biovloerbedekking Purline door een neutraal testinstituut onder handen nemen voor de gebruiksklassen 41/42/43, industrieel (NEN 685/EN ISO).
Zekerheid over Purline

'Er is voor de dynamische belasting van elastische vloeren door bijvoorbeeld palletwagens geen standaard', legt Bernard Grewing van de Duitse fabrikant uit. 'Uitspraken daarover zijn gebaseerd op hypothetische aannamen en theoretische berekeningen. Wij wilden de mogelijkheden en grenzen van de belasting van onze biovloeren leren kennen met behulp van testresultaten.'

 

Praktijktest

Het testinstituut KfB (Kompetenzzentrum für Bewegungsvorgänge) en de Hogeschool Bielefeld werden te hulp geroepen om de Windmöller Biovloer aan een praktijktest te onderwerpen. Daarbij werd een testvlak Purline geplakt op beton, getest met een wiellast van 500 kilogram en 25.000 keer met een snelheid van 6 kilometer per uur bereden. De test werd volgens KfB met succes afgesloten. Ook na 25.000 belastingen waren er geen beschadigingen op het vloeroppervlak zichtbaar.

 

Bio-polyurethaan

'Elektrische handpalletwagens stellen hoge eisen aan de kwaliteit van de combinatie van vloerbedekking, lijm en ondervloer. Door de hoge puntbelasting worden deze lasten direct overgedragen op de vloerconstructie', aldus Windmöller.

Purline is een blijvend elastische bio-polyurethane vloerbedekking, gemaakt van natuurlijke grondstoffen (lijnzaad- en ricinusolie met krijt als vulmiddel). De vloer kan op rol of als plank gebruikt worden en is onderhoudsvriendelijk, slijtvast en hygiënisch. Bovendien kent de vloer chemische bestendigheid en is het gezond te gebruiken in woonomgevingen. De collectie kent 87 designs en werd onlangs met een Innovation Award 2014 gekroond.

 

 

 

 



Links

www.wineo.de/nl/producten/purline-biovloer/

Tags

vloer, vloerbedekking, elastische vloer, biovloer, bio-polyurethane vloer

Gerelateerd nieuws
Nieuwe brochure Mflor
Mflor zal op de Incoda de nieuwe brochure presenteren van de vloerencollecties en heeft tevens een winactie gelanceerd voor de beurs.
lees verder
Klassiek design met trendy kleuren
Vloerenfabrikant Interface brengt vernieuwde kleurstellingen voor de Noraplan Stone rubbervloercollectie op de markt.
lees verder
Vloerkleed door Michael Young
Karpettenleverancier CS Rugs (voorheen Carpet Sign) uit Asten introduceert een nieuwe collectie onder de naam Myrug. My staat voor de ontwerper MIchael Young.
lees verder
Vernieuwing Impressive
Quick-Step lanceert wereldprimeur: Impressive Design is de eerste kraakvrije, waterdichte visgraatvloer in laminaat.
lees verder
Installatiewedstrijd Coretec
Coretec lanceert op 21 september de 'Installer of the Year'-wedstrijd op het vakevent Incoda in de Evenementenhal in Gorinchem.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden