XXXLutz aast op Home24

Vrijdag 07 oktober 2022

Ikea, maak je borst maar nat, zo berichten verschillende media. Oostenrijkse meubelretailer XXXLutz wil Duitse online meubelspeler Home24 kopen. Het bedrijf heeft een bod gedaan van € 250 miljoen.
XXXLutz aast op Home24

Andreas Seifert wil met XXXLutz de nummer één worden in de Duitse meubelhandel. Alleen Ikea gaat hem voor, verder heeft het bedrijf een steeds grotere positie voor zichzelf veroverd. Niet zonder de nodige conflicten overigens, met werknemers en andere bedrijven. In dit alles blijft Seifert zelf een mysterie, hij laat zich de laatste jaren zelfs niet meer fotograferen. Als hij in een rechtbank moet verschijnen schermt hij zijn gezicht af, bij overnames komt hij meestal zelf niet eens aan tafel.

 

Tot zover de achtergrond. Met € 250 miljoen wil XXXLutz alle aandelen van Home24 in bezit krijgen. De aandeelhouders reageren positief op het bod. Het managementteam van Home24 zou aanblijven, terwijl het hoofdkantoor in Berlijn blijft. Ceo Marc Appelhoff van Home24, die onlangs nog de nieuwe marktplaats uitbreidde, ziet de overname wel zitten: 'Voor ons als managementteam was het vooral belangrijk dat XXXLutz de visie van Home24 deelt en actief ondersteunt, ons bijstaat in de uitvoering ervan en ons als zelfstandig bedrijf wil laten opereren. We zijn ervan overtuigd dat we samen met XXXLutz onze robuustheid en slagkracht in de meubelmarkt aanzienlijk zullen vergroten.'



Links

www.home24.com
www.home24.nl
www.xxxlutz.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, woninginrichter, retail, etail, winkel, online, meubelen, accessoires, decoratie, economie. meubel, meubelwinkel, e-commerce, internet, woonwinkel, online, webwinkel, webshop, marktplaats, duitsland, frankrijk, dachregio, overname, #home24, #xxxlutz

Gerelateerd nieuws
Leenbakker winkels deels naar Jysk
Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
lees verder
Preview Meubelbeurs Brussel 2025
Van zondag 2 tot en met woensdag 5 november toont Meubelbeurs Brussel weer de veelzijdigheid van de Europese interieurwereld. Van Pools eikenhout tot Spaanse matrassen en Belgische meubelklassiekers.
lees verder
Digitaal Product Paspoort voor textiel
De Nederlandse textiel- en modesector is op weg naar het Digital Product Passport: kansen én uitdagingen in beeld.
lees verder
Idd Cologne: interieur leeft in de stad
De eerste editie van Interior Design Days cologne (Idd Cologne) nam de Duitse stad vier dagen over. Geen traditionele beursvloer dit keer, maar een levendig stadsfestival waarin 106 merken zich verspreidden over 16 bijzondere locaties.
lees verder
 
VT Wonen stijlhuis
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden