XXXLutz aast op Home24

Vrijdag 07 oktober 2022

Ikea, maak je borst maar nat, zo berichten verschillende media. Oostenrijkse meubelretailer XXXLutz wil Duitse online meubelspeler Home24 kopen. Het bedrijf heeft een bod gedaan van € 250 miljoen.
XXXLutz aast op Home24

Andreas Seifert wil met XXXLutz de nummer één worden in de Duitse meubelhandel. Alleen Ikea gaat hem voor, verder heeft het bedrijf een steeds grotere positie voor zichzelf veroverd. Niet zonder de nodige conflicten overigens, met werknemers en andere bedrijven. In dit alles blijft Seifert zelf een mysterie, hij laat zich de laatste jaren zelfs niet meer fotograferen. Als hij in een rechtbank moet verschijnen schermt hij zijn gezicht af, bij overnames komt hij meestal zelf niet eens aan tafel.

 

Tot zover de achtergrond. Met € 250 miljoen wil XXXLutz alle aandelen van Home24 in bezit krijgen. De aandeelhouders reageren positief op het bod. Het managementteam van Home24 zou aanblijven, terwijl het hoofdkantoor in Berlijn blijft. Ceo Marc Appelhoff van Home24, die onlangs nog de nieuwe marktplaats uitbreidde, ziet de overname wel zitten: 'Voor ons als managementteam was het vooral belangrijk dat XXXLutz de visie van Home24 deelt en actief ondersteunt, ons bijstaat in de uitvoering ervan en ons als zelfstandig bedrijf wil laten opereren. We zijn ervan overtuigd dat we samen met XXXLutz onze robuustheid en slagkracht in de meubelmarkt aanzienlijk zullen vergroten.'



Links

www.home24.com
www.home24.nl
www.xxxlutz.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, woninginrichter, retail, etail, winkel, online, meubelen, accessoires, decoratie, economie. meubel, meubelwinkel, e-commerce, internet, woonwinkel, online, webwinkel, webshop, marktplaats, duitsland, frankrijk, dachregio, overname, #home24, #xxxlutz

Gerelateerd nieuws
Uitbreiding kleinere winkels
Ikea groep opent 20 kleine winkels in Europa en Noord-Amerika om zo beter bereikbaar te worden voor consumenten in steden.
lees verder
Spoga+gafa verhuist
De internationale tuin- en BBQ-vakbeurs Spoga+gafa krijgt vanaf 2027 een nieuwe datum en verhuist van juni naar september. Organisator Koelnmesse zegt met deze verschuiving beter aan te sluiten op de planning en besluitvorming binnen de sector.
lees verder
Certificering voor Deli Home
Deli Home is B Corp gecertificeerd, waarmee het voldoet aan hoge normen op het gebied van ecologische, sociale en bestuurlijke prestaties.
lees verder
 
Modulair zitconcept Viccarbe
lees verder
Positief besluit overname
Orlando Capital mag Kwantum en Homefashion overnemen, zo is vandaag besloten door de ACM.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden