Winkelleegstand 2015 gelijk gebleven

Woensdag 13 januari 2016

Opmerkelijk: in 2015 is de leegstand van winkels in Nederland niet toegenomen. Na een turbulente start begin vorig jaar met faillissementen van o.a. Miss Etam, Schoenenreus en Thom Broekman, is het verder vrij rustig gebleven. En de meubelboulevards?
Winkelleegstand 2015 gelijk gebleven

De aantrekkende economie zorgde voor toenemende bestedingen. Gevolg was dat na de stijging in het eerste kwartaal, de leegstand in het volgende kwartaal voor het eerst sinds 10 jaar niet meer toenam, zo meldt Locatus, een bureau met onafhankelijke winkelinformatie voor de Benelux.

In de tweede helft van het jaar nam deze zelfs verder af zodat op 1 januari 2016 de leegstand 7,4% is, 0,1% lager dan begin 2015. Het totaal aantal leegstaande panden nam af van 16.755 naar 16.562.

Na de faillissementen van de afgelopen weken lijkt het waarschijnlijk de leegstand weer zal toenemen, hoewel ook afhankelijk is van een eventuele doorstart van de MacIntosh Retail Group en/of V&D.

Er zijn wel verschillen in de bezettingsgraad: centra van de 17 grootste steden (leegstand van 7,2% naar 6,9%) doen het beter dan de middelgrote (van 11,6% naar 11,9%). In de wijk- en buurtcentra loopt de leegstand ook terug (van 8,6% naar 8,1%). Meubelboulevards krabbelen na jarenlange toename langzaam uit het dal, van 9,4% naar 9,3%.

Stadsdeelcentra presteren het slechtst (denk hierbij aan Den Haag Leyweg, Eindhoven Woensel en Haarlem Schalkwijk). Hierbij liep de leegstand op van 7,9% naar 9,4%.

 



Links

www.locatus.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, meubelretail, meubelsector, meubelhandelaar, winkelier, retail, shop, outlet, winkel, filiaal, boulevard, meubilair, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, detaillist, centrum, winkelcentrum, meubelboulevard

Gerelateerd nieuws
 
Nieuwe directeur Kees Smit
lees verder
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder
 
Quinti verrast in Milaan
lees verder
 
Nieuwe directie Vepa
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden