Winkelleegstand 2015 gelijk gebleven

Woensdag 13 januari 2016

Opmerkelijk: in 2015 is de leegstand van winkels in Nederland niet toegenomen. Na een turbulente start begin vorig jaar met faillissementen van o.a. Miss Etam, Schoenenreus en Thom Broekman, is het verder vrij rustig gebleven. En de meubelboulevards?
Winkelleegstand 2015 gelijk gebleven

De aantrekkende economie zorgde voor toenemende bestedingen. Gevolg was dat na de stijging in het eerste kwartaal, de leegstand in het volgende kwartaal voor het eerst sinds 10 jaar niet meer toenam, zo meldt Locatus, een bureau met onafhankelijke winkelinformatie voor de Benelux.

In de tweede helft van het jaar nam deze zelfs verder af zodat op 1 januari 2016 de leegstand 7,4% is, 0,1% lager dan begin 2015. Het totaal aantal leegstaande panden nam af van 16.755 naar 16.562.

Na de faillissementen van de afgelopen weken lijkt het waarschijnlijk de leegstand weer zal toenemen, hoewel ook afhankelijk is van een eventuele doorstart van de MacIntosh Retail Group en/of V&D.

Er zijn wel verschillen in de bezettingsgraad: centra van de 17 grootste steden (leegstand van 7,2% naar 6,9%) doen het beter dan de middelgrote (van 11,6% naar 11,9%). In de wijk- en buurtcentra loopt de leegstand ook terug (van 8,6% naar 8,1%). Meubelboulevards krabbelen na jarenlange toename langzaam uit het dal, van 9,4% naar 9,3%.

Stadsdeelcentra presteren het slechtst (denk hierbij aan Den Haag Leyweg, Eindhoven Woensel en Haarlem Schalkwijk). Hierbij liep de leegstand op van 7,9% naar 9,4%.

 



Links

www.locatus.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, meubelretail, meubelsector, meubelhandelaar, winkelier, retail, shop, outlet, winkel, filiaal, boulevard, meubilair, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, detaillist, centrum, winkelcentrum, meubelboulevard

Gerelateerd nieuws
Sterke stijging prijs koopwoningen
Een koopwoning in Nederland kostte in 2025 gemiddeld € 480.000, een stijging van ruim € 29.000 ten opzichte het jaar ervoor. Zo medlt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
lees verder
Maison&Objet naar de basis
Maison&Objet trok in januari 67.286 unieke bezoekers uit 148 landen. 2.294 Merken presenteerden zich op de beurs, waarvan 543 nieuwe. De beurs grijpt terug op de oorspronkelijke basis: vakmanschap en eigentijds design als fundament voor internationale handel.
lees verder
Weer comeback Habitat
Het woonmerk Habitat is opnieuw bezig om een comeback te maken in Europa. Er is onder andere een Nederlandse webshop is in aantocht.
lees verder
Webinar met Lidewij Edelkoort
Het Trendinstituut organiseert op dinsdag 11 maart een webinar met trendforecaster Lidewij Edelkoort. Tijdens de online sessie blikt ze terug op actuele maatschappelijke ontwikkelingen en geeft een vooruitblik op verschuivingen binnen wonen, interieur en design.
lees verder
Profilering Nederlandse textielsector
Nederland profileert zich eind april met circulair textiel met een eigen landenpaviljoen tijdens de internationale technisch textielbeurs Techtextil in de Messe Frankfurt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden