Wehkamp start met retourkosten

Dinsdag 21 februari 2023

Wehkamp laat klanten binnenkort retourkosten betalen. Ceo Graham Harris van de webwinkel kondigt dat aan in het Algemeen Dagblad. Hij noemt het aantal teruggestuurde items 'shocking'.
Wehkamp start met retourkosten

Foto: Wehkamp

 

 

In eerste instantie gaat het om € 0,50 per geretourneerd artikel dat Wehkamp gaat doorberekenen. Het bedrag kan nog omhoog als de maatregel te weinig effect oplevert. Overigens dekt het de kosten van het retourneren ook niet: voor Wehkamp kost verwerking van elk retour-artikel € 2,00.

 

Graham Harris: 'We hebben alles gedaan, geprobeerd het gedrag te veranderen met betere foto's, hulp bij 'de goede maat' kiezen, onze IT-mensen hebben alles uit de kast gehaald en dat hielp allemaal maar een heel klein beetje. Dan kun je niet anders.'

 

Harris illustreert de omvang: 'Op de afdeling retouren van Wehkamp komen elke dag 50.000 items retour. Er werken 150 mensen om dat dag in dag uit te kunnen verwerken. Ter vergelijking: om per jaar 11 miljoen pakketjes te versturen hebben we 28 mensen nodig.'

 

Een kleine twee jaar geleden zag Harris nog niets in retourkosten, zei hij in een interview met Retailtrends. Hij was bang om 'weggeconcurreerd' te worden op het gebied van service. 'Als Zalando en Amazon hun beleid op dit vlak wijzigen, zullen we daar goed naar kijken en mogelijk volgen. We zullen daar niet het voortouw in nemen. Het is te riskant om uit de band te springen,' zei hij toen.



Links

www.wehkamp.nl

Tags

nieuws, interieur, webshop, logistiek, retouren, kosten, mode, wonen, textiel, concurrentie, webwinkel, consumenten, maatregelen, directie, logistiek, pakket, #wehkamp, #zalando, #amazon

Gerelateerd nieuws
Zwaan van Rietveld terug
De Zwaan, een fauteuil die Gerrit Rietveld in 1958 ontwierp voor de Wereldtentoonstelling Brussel 1958, is opnieuw in productie genomen door Pastoe. Het ontwerp krijgt daarmee een nieuwe plek binnen het hedendaagse interieur.
lees verder
Aanpassing garantiebeleid
De meubelketen Seats and Sofas compenseert gedupeerde consumenten en past haar garantiebeleid aan na ingrijpen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
lees verder
 
Kunst, design en vakmanschap
lees verder
Bestellen bij Fonq onmogelijk
Bij de webshops van Fonq en Naduvi kunnen klanten momenteel geen bestellingen plaatsen. Op beide sites verschijnt een melding dat er tijdelijk geen betalingen worden geaccepteerd. Dat melden verschillende retailmedia nadat de holding achter de platforms uitstel van betaling heeft aangevraagd.
lees verder
Groot belang functioneel textiel
Functioneel textiel is de strategische motor voor productontwikkeling op de internationale textielvakbeurs Techtextil 2026 van 21-24 april in Frankfurt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden